David Hampl
4 listopadu, 2019

Většina lidí je přesvědčena o tom, že moučník je spojený s pracností. Že je nutné mít mnoho surovin a je nutné trávit v kuchyni mnoho času. Pokud si to také myslíte, tak vám ukážeme, že to není pravda. Tento hrníčkový čokoládový dezert je unikátní v tom, že ho můžete mít připravený už za deset minut. Ideální, pokud přijde nečekaná návštěva, nebo pokud máte na něco chuť a chcete si pochoutku připravit doma.

Toto jsou potřebné ingredience

Zmínili jsme nejenom to, že tento moučník je rychle hotový, ale i to, že je na něho potřeba jenom pár zcela běžných ingrediencí. Pokud se podíváme na jejich výčet, dáte nám za pravdu v tom, že je zcela určitě máte doma. Připravte si:

  • 2 hrnky mouky
  • 125 g másla
  • 1 hrnek cukru
  • 1 hrnek mléka
  • ½ hrnku kakaa
  • 1 kypřící prášek
  • 2 vejce

K tomu všemu si ještě připravte také 180 gramů hořké nebo klasické čokolády, kterou využijete jako polevu, čímž zlepšíte nejenom vzhled, ale také chuť.

Těsto vytvořte smícháním všech surovin

Jak na samotnou tvorbu těsta? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí vzít všechny suroviny, vhodit je do kuchyňského robota a nechat ho, ať dělá svou práci. Samozřejmě alternativou je, že těsto zpracujete ručně. Důležité je ho důkladně promíchat, aby se propojily všechny ingredience. Následně můžete postoupit dále.

Nalijte do formy a dejte do trouby

Teď už je to jednoduché. Stačí nalít do formy která bude vymazaná máslem, nebo v ní bude pečicí papír. Potom už jenom vložte do trouby, kterou zapněte na plný výkon. To proto, aby se zkrátila doba pečení. Plně postačí, když bude dezert v troubě 5–10 minut. Potom ho vyndejte a vyklopte. Ihned dejte na chladné místo, aby klesla teplota.

Polijte polevou a podávejte

Poslední krok už není nic jiného, než rozpuštění čokolády nejlépe ve vodní lázni a poté její použití na polevu. I tu nechte následně ztuhnout a potom už jenom nakrájejte a ochutnejte. Lahoda, že ano? Jistě už víte, co si upečete příště.

Sdílejte článek