David Hampl
12 března, 2019

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za pár korun a nejčastěji je využíván při pečení, a to i jako náhrada prášku do pečiva. Nutno ale dodat, že tento prášek má mnohem více využití. A to v souvislosti jak s domácností, tak i s krásou, nebo zdravotní pomocí. Těchto 15 tipů by měla znát každá žena. Dost možné zjistíte, že už nebudete potřebovat plnou skříňku různých věcí, jelikož vám zde bude stačit jenom jedna jediná. A to právě s jedlou sodou.

Pocení

Používáte antiperspiranty zakoupené v obchodech? Je jedno, zda jsou v tuhém, nebo tekutém stavu, nebo jsou ve spreji. Všechny tři možnosti se dají nahradit jednou sodou. I ta po aplikaci na konkrétní místo dokáže eliminovat nadměrný vznik potu.

Bodnutí hmyzem

Došlo k tomu, že vás bodl hmyz? Je jedno, jestli šlo o komára, nebo šlo například o vosu. Musíme říci, že místo různých gelů kupovaných v obchodě, nebo například i místo cibule je možno použít něco jiného. A tím produktem je právě jedná soda.

Peeling

I tady není nutné kupovat různé speciální a často také drahé produkty. Pokud potřebujete peeling, je mnohem lepší volbou smíchat jedlou sodu s trochou vody. Vznikne kašovitá konzistence, kterou následně použijete stejně, jako u klasického peelingu. Kůže bude za všech okolností dokonale čistá.

Pálení žáhy

Může to způsobit alkohol, ale i kořeněné jídlo. Když už vás žáha začne trápit, nemusíte ani do lékárny, ani nemusíte do lednice pro mléko. Stačí si vzít sáček jedlé sody. Rozmíchejte jednu lžičku ve vodě a poté najednou vypijte. Kyseliny se zneutralizují a pálení žáhy bude pryč.

Vlasy

Chcete, aby vám vlasy rostly podstatně více, než je tomu nyní? Pokud ano, opět vám pomůže něco tak běžného, jako je jedlá soda. Stačí si je umýt šamponem, potom do nich vmasírovat jednou sodu, nechat působit a následně důkladně umýt. Uvidíte,  jak budou husté.

Strie

Velký problém celé řady žen. Strie jsou častou vadou na kráse hlavně v oblasti břicha, zadečku, nebo stehen. Bojovat proti nim lze i tak, že se soda smíchá s trochou vody a podobně jako v případě peelingu, tak i tady dojde k masáži daného místa.

Dech

Máte problémy s tím, že váš dech je cítit? Jestliže to nechcete řešit jenom žvýkačkou nebo ústními spreji, zkuste jedlou sodu. Při čištění zubů naneste kromě pasty trochu této látky na kartáček. Potom si stačí zuby čistit tak, jako doposud.

Tvrdá kůže

Může se objevovat na rukách, stejně jako na nohách. Pokud nechcete platit drahou manikúru, stejně jako nechcete platit ani drahou pedikúru, je na místě využít jedlou sodu. Tu postupně důkladně masírujte dané místo, díky čemuž zajistíte velmi efektivní a šetrné obroušení tvrdé kůže.

Skvrny

Objevila se někde skvrna, a to nejčastěji od něčeho, co není tak snadné vyprat nebo vyčistit? Na nic nečekejte a posypte danou skvrnu jednou sodou, která dokáže onu špínu efektivně vytáhnout. Stejně tak dobře se jedlá soda hodí i na eliminaci usazených zaschlých skvrn.

Zápach v ledničce

Objevil se ve vaší lednici zápach a vy nevíte, kde se vzal a jak ho eliminovat? V takovém případe doporučíme jednou sodu. Nasypte její dostatečné množství na talířek a následně ho zde nechte zhruba 3 dny. Soda natáhne zápach a lednice bude opět jako nová.

Vaření

Hrách, nebo také fazole jsou luštěniny, které se vaří celkem dlouho. Pokud chcete všechno urychlit a zjednodušit, přidejte do vody jednou sodu. Díky tomu bude voda měkčí a dojde k tomu, že vaření bude jednodušší. Navíc i bez pachuti vodního kamene.

Bílé zuby

Chcete si vybělit zuby? Nemusí k tomu být určené jenom pasty, nebo různé pásky. Pomůže také jedlá soda. Stačí tento prášek, trochu vody a následně směs nanést na zubní kartáček. Potom si zuby důkladně a rovnoměrně čistěte. Opakujte každý den.

Sdílejte článek