Jedna fotografie zachránila život nebohého psa

Jsou mezi námi lidé, kteří zvířata nade vše milují a pro jejich štěstí by udělali cokoli. Jedním z nich je také Tammy Graves ze Severní Karolíny v USA. Navštěvuje útulky, fotí zvířata, a poté je online zveřejňuje a hledá jim nové pány. V mnoha případech musí být nechtěná zvířata uspána na věčnost, jelikož je třeba uvolnit místo pro nové.

Speciální pes

Když se Tammy opět vydal do útulku, aby se věnoval své práci, všimnul si jednoho psa, který z něj byl obzvlášť nadšený. Vyfotografoval ho a sdílel na sociálních sítích. K příspěvku přidal také tento popis: „Důkaz toho, co se stane, když majitelé přinesou své psy do útulku.“

Zatímco se pes ráno probudí na gauči u svého pána a čeká na lahodnou snídani, vůbec netuší, co ho bude čekat v následujících okamžicích. Majitel ho láká do auta a on se těší na procházku v parku nebo výlet. Nikdy by ho nenapadlo, že skončí za mřížemi v kleci, kde to páchne stovkami dalších zvířat a smrtí.

Čtěte také: Odešla Legenda: Královna Rock’n’Rollu Tina Turner Zemřela ve Věku 83 Let

Rozhořčený fotograf

Tammy také neváhal s odsouzením majitelů, kteří se svých zvířat zbavují. Tvrdil, že to není chyba zvířat, protože oni neví, že přicházejí do nezodpovědných rukou. Pes, kterého vyfotografoval, se pomočil, ale měl příliš velký strach, jelikož byl nejspíše od svého pána zvyklý na trest. Sedl si do rohu, čelem ke zdi a se strachem čekal, co se bude dít. Tammy podobné scénáře vidí jako hotovou katastrofu a myslí si, že na vině je hlavně majitel.

Zpráva obletěla svět

Tisíce uživatelů sociálních sítí sdílelo fotku mladého psa a snažili se mu najít vhodného pána, který by mu nabídnul bezpečný domov. Nakonec se podařilo najít dobrou duši a dnes si černý labrador užívá nové bydlení se svým pánem. Mám také nové jméno Cash.

Není ovšem jedinou smutnou duší z útulku. Tisíce dalších zvířat čeká, až se najde někdo, kdo by jim dal svou lásku, aby nemuseli prožít život v kleci.