Jedna lžička tohoto receptu denně s vaším tělem udělá doslova zázraky. Co vše můžete očekávat a jak si připravit tuto bombu plnou vitamínů a dalších důležitých látek? Podívejte se s námi

Zdraví je tím nejdůležitějším, co v životě máme. Každý touží po tom, aby jeho tělo fungovalo jak má, jelikož to se následně podepisuje také na kvalitě života. Mnoho lidí často volí různé doplňky stravy, které však mají jeden problém – obsahují mnoho chemie. Kdo chce svému tělu skutečně prospět, ten by měl zkusit tuto vitamínovou bombu, která s vaším tělem zvládne udělat doslova zázraky. Pokud tomu nevěříte, je nejvyšší čas se o tom přesvědčit.

Jak a z čeho si tuto vitamínovou bombu vyrobit?

Podívejme se nejprve na samotný recept. Jeho unikátem je to, že v něm dominuje sušené ovoce. Pokud hledáte informace o tom, jaké je to pravé a jaké jsou další suroviny, tady je jejich kompletní soupis.

  • 300 g vlašských ořechů
  • 300 g sušených meruněk
  • 300 g fíků
  • 300 g sušených švestek
  • 300 g rozinek
  • 3 lžíce medu
  • 3 menší citrony

Samotná příprava této vitamínové bomby je velmi snadná. Stačí vložit veškeré suroviny do mixéru a ten zapnout. A nechat běžet do doby, než se ze surovin vytvoří hladká kaše. V tu chvíli máte hotovo. Doporučujeme vložit do uzavíratelné sklenice a uchovat v lednici. Denně si potom berte vrchovatou lžičku a sami uvidíte, jak svému tělu prospějete. Nevěříte? Podívejte se, co jednotlivé druhy ovoce v tomto receptu dokážou.

Meruňky

Jejich hlavním kladem je rozhodně to, že obsahují poměrně velké množství hořčíku, dále také draslíku, ale i železa, nebo vitamínu B5. Dále obsahují pektin, nebo organické kyseliny. Tato kombinace se hodí jak pro odstranění radionuklidů z lidského těla, tak je vhodné v případě, kdy chcete předcházet anémii, nebo onemocnění srdce. Také můžete zlepšit svůj zrak a pochopitelně také váš imunitní systém. Ženy ocení to, že s meruňkami docílí mladistvého vzhledu.

Švestky

I ty jsou velmi často opomíjeným ovocem. Přitom předností mají také více než dost. Pokud se na švestky podíváme blíže, tak je třeba říci, že zaujmou obsahem vlákniny, obsahem organických kyselin, ale také vitamínů a minerálů. Díky tomu všemu se hodí při kardiovaskulárních chorobách, stejně jako pomáhají onkologickým pacientům. Doporučují se také při hypertenzi.

Rozinky

Pro mnohé jsou známé hlavně jako velmi dobrý zdroj energie. Nejde ale o jejich jedinou přednost, protože nelze opomíjet také to, že obsahují vlákninu, nebo také vitamíny B1, dále B2 a také B2. Zapomínat se nesmí také na draslík, železo, ale i mangan, hořčík a řadu dalších látek. To vše dohromady dělá z rozinek dobrého pomocníka při nervových problémech, ale i pomocníka při kardiovaskulárních onemocněních, nebo také v případech, kdy je třeba prospět jak ledvinám, tak i játrům.

Vlašské ořechy

Jsou nejenom zdrojem prospěšných tuků, ale jsou i zdrojem mnoha antioxidantů. Jsou tedy dobrou volbou především ve chvíli, kdy je na místě dokonale vyčistit lidský organismus a nechat z něho vyplavit vše, co v něm nemá co dělat. Dále nelze zapomínat na to, že vlašské ořechy pomáhají také při kardiovaskulárních onemocněních, stejně jako při těch onkologických.