Jedna správná koupel a vaše tělo bude jak detoxikované, tak prokrvené. Jak si ji připravit a jak dlouho v ní být? -
Menu

Jedna správná koupel a vaše tělo bude jak detoxikované, tak prokrvené. Jak si ji připravit a jak dlouho v ní být?

Když se řekne koupel, tak si každý představí klasiku v podobě hygienické očisty, která je prováděna každý den. Jsou však i jiné koupele. Takové, které lidské tělo vyčistí doslova zevnitř. A to tím, že lidské tělo detoxikují. Dále dojde k tomu, že ho také prokrví. Oba dva výsledky mají pozitivní vliv především na lidské zdraví, jelikož právě to je v dnešní době důležité podporovat. A i to je ten důvod, proč byste danou koupel měli vyzkoušet.

Použití unikátní soli

Aby byl výsledek takový, jaký má být, je samozřejmě na místě použít správnou a rozhodně také kvalitní sůl, která se pochopitelně rozpustí ve vodní lázni. Nejde o sůl běžnou, kterou znáte z vašich domácností, ale jedno se o něco jiného. Epsomská sůl je tím zázrakem, který máme na mysli. Zajímavostí je, že se s ní lze setkat i v domácnostech při vaření, stejně jako se s ní lze setkat na zahradě při hnojení a údržbě rostlin. Má také své uplatnění při čištění různých špinavých materiálů. A k tomu všemu nesmíme zapomenout dodat, že jde o dokonalého pomocníka pro detoxikaci. Tedy vnitřní vyčištění lidského těla. A pokud stále přesně nevíte, o čem je řeč, tak se seznamte s oficiálním chemickým názvem této soli. Ten zní síran hořečnatý.

Epsomská sůl je výjimečnou látkou

Že se nejedná o láku nijak obyčejnou, to jasně dokládají také vlastnosti, kterou Epsomská sůl vlastně má. Pokud se podíváme na výčet několika z nich, tak musíme jasně říci to, že jejím zajímavým unikátem je třeba fakt, že se velmi dobře dostává přes samotnou pokožku až do lidského těla. Vstupuje tedy do krevního oběhu, kde efektivně působí. Díky tomu se dostane tam, kam potřebuje, kde se naplno projeví její hlavní pozitiva. Tedy schopnosti spojené s tím, že dokáže z těla eliminovat různé škodliviny. Díky tomu má vliv na celkové zdraví lidského těla.

V praxi dochází k tomu, že se v lidském těle aktivuje proces, který je označený jako reversní osmóza. To v praxi znamená, že se tělo čistí a že se tak eliminuje výskyt jiných solí, stejně jako dochází i k tomu, že se do lidského organismu dostává více síry a také hořčíku.

Na co přesně detoxikační koupel působí?

V čem je tato sůl unikátní, to již víte. Nyní je třeba podívat se také na to, jak konkrétně působí a na co konkrétně působí. Pokud budeme konkrétní, musíme jasně říci, že jejím unikátem je to, že umí zmírňovat a také potlačovat různé záněty v těle. Stejně tak se umí vypořádat i s bolestmi pohybového aparátu, konkrétně potom s bolestmi kloubů. Opomíjet nelze také to, že má vliv na zlepšení nervového systému člověka. A to v tom směru, že přenosy informací fungují lépe a efektivně. Díky podpoře prokrvení těla je také zlepšeno celkové okysličování lidských orgánů.

Opomíjet nelze také to, že tato jedinečná sůl, tedy síran hořečnatý dokáže dobře působit i na pokožku lidského těla, která se tak stává jak zdravější, tak se stává také krásnější. To ocení každá žena. Tato sůl má v těle i regenerační vlastnosti, kdy dokáže efektivně napravovat poškození pohybového aparátu a problémy kloubů.

Koupejte se pravidelně

Z jakého důvodu? Ty hlavní jsme již popsali výše. Epsomská sůl má ale i další pozitivní účinky. Umí eliminovat problémy, jako jsou svalové bolesti, pomáhá v případě plísní a mykóz na nohou. Dokáže také eliminovat vzniklé modřiny a podlitiny. Napomáhá tělu regenerovat a podporuje lidskou psychiku. To vše jsou důvody, proč se koupat v této detoxikační lázni pravidelně.

Jak si lázeň připravit?

Nyní k tomu nejdůležitějšímu. Tím je informace o tom, jak si lázeň se síranem hořečnatým připravit. Základem je plná vana vody, do které přijde určité množství této specifické látky. A to podle toho, kolik člověk váží. U dětí do 30 kilogramů je to zhruba 1 dcl síranu. U dětí do 50 kg jsou to již 2 dcl soli.

U dospělých s hmotností do 75 kilogramů je na místě rozpustit 3 dcl soli. Kdo váží více a jeho váha atakuje hranici 100 kilogramů, nemusí se bát použít i 4 decilitry této látky. A pokud je někdo, kdo váží ještě více, tak na každých 25 kilogramů tělesné váhy přidává opět 1 dcl.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…
ZDRAVÍ

Je vám 40 a více let a nepijete tento zázračný…

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše…
ZDRAVÍ

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom…

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O…
ZDRAVÍ

Neuvěříte čeho dosáhnete, když na 30 minut ponoříte své nohy…

Na nohou se vyskytují přirozené energetické zóny. Pokud aktivujete některou z nich, můžete stimulovat určité orgány ve vašem těle. A tím…