Jednoduchá a levná metoda, jak docílíte hladkých chodidel a pat

Jsou to právě nohy, které nás celý den nosí v práci, doma, při sportu, nebo jen při procházce přírodou. Měli bychom jim proto věnovat přiměřenou péči, aby nám co nejdéle a bez potíží sloužily po celý náš život. Výběr správné obuvi nám pomůže docílit hladké kůže na chodidlech a na patách.

Nutnost pečovat o naše nohy

Po každodenním shonu bychom měli věnovat péči i našim nohám. Obyčejná regenerace nám pomůže udržet stav na velmi dobré úrovni, aby nám další den opět pomohly zvládnout obvyklý maraton. Pokud jsou naše nohy jen unavené, stačí léčivá lázeň, která jim navrátí pohodu. Pokud nám však začnou nohy otékat, máme problémy s popraskanou kůží hlavně na patách, nebo s nehty, je třeba jim věnovat zvýšenou péči. Protože když to neuděláme, jejich stav se bude zhoršovat, a nakonec bude léčby trvat podstatně déle a bude mnohem náročnější. Udržujte proto vaši kůži na chodidlech a na patách v co nejlepším stavu bez prasklin, otoků, mějte správně zastřižené nehty co do délky i tvaru.

Recept na domácí lázeň pro nohy

Můžete samozřejmě navštívit školenou pedikérku, která vašim nohám poskytne odbornou péči, ale mnohdy na to nemáte čas, někomu vadí tuto proceduru absolvovat, a tak si raději dome připraví lázeň, která mu pomůže ulevit od problémů s nohami. Budete potřebovat tyto suroviny:

Čtěte také: Jak vypěstovat vlastní česnek? Zvládne to i začátečník

  • 4 litry vody
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody

Jedlá soda změkčuje vodu, a má protizánětlivé účinky. Stačí nasypat doporučené množství sody do horké vody, nechat rozpustit, a poté do lázně ponořit nohy. Doporučená doba je 15 minut. Pro lázeň je vhodný kbelík, nebo umyvadlo. Když nohy osušíte, můžete na ztvrdlou kůži použít pemzu, která ji odstraní, poté ošetřit kůži peelingovým a hydratačním krémem. Uvidíte, že se vašim nohám uleví.

Jak často si lázeň dělat

Pokud vás začnou problémy s nohami trápit více než je obvyklé, doporučuje se provádět tuto proceduru po dobu jednoho týdne, pak týden vynechat a zopakovat ještě 2x. To by mělo stačit. Když se potíže začnou vracet, můžete celou proceduru začít znovu.