Jednoduché způsoby, které vás zbaví myší a krys

V našem domě a jeho okolí se může objevit mnoho škůdců a pokud nezasáhneme, brzy se přemnoží. K těm nejvíce obávaným patří myši a krysy, které kromě toho, že pohled na ně ve spoustě lidí vyvolává odpudivé pocity, mohou přenášet infekce a bakterie. Naštěstí je z domu vyženete jednoduchými domácími metodami.

Domácí jed

Potřebovat budete půl lžíce pšeničné mouky, lžíci soli a půl lžíce bílé sádry, tedy věci, které máte doma, nebo je běžně seženete v obchodě. Nejprve smíchejte sádru s moukou. Poté přimíchejte sůl. Směs nasypte do malých misek a umístěte je na místa, kde jste zpozorovali výskyt myší nebo kde předpokládáte, že by mohly být.

Mističky nechte rozmístěné přes noc. Myši k nim budou zvědavě chodit, avšak po pozření způsobí dehydrataci a následnou smrt. Důležité je nedotýkat se otrávených hlodavců nebo nastraženého jedu. Pro jistotu pak otřete všechny povrchy, po kterých se mohly myši pohybovat, abyste se vyhnuli infekcím.

Prevence proti vniknutí myší do domu

Myši se do našich obydlí stěhují především v zimě. Přečkají zde chladné období a najdou spoustu potravy. K protažení jim stačí i velmi malá skulinka o průměru psacího pera. Pokud takovou objevíte, zadělejte ji betonem, sádrou nebo jiným materiálem, který neprokoušou. Vyrábějí se i speciální ekologické pasty, které zvířatům neuškodí, ale dokonale otvory utěsní.

Můžete samozřejmě využít i přirozené nepřátele myší. Kde se nachází kočky, psi, sovy nebo draví ptáci, tam si myši netroufnou. Postačí i jejich chlupy nebo peří. Samotný jejich pach totiž myší odpudí a ty se začnou vyhýbat celému vyznačenému teritoriu. Další alternativou jsou hadí výkaly, které seženete buď od chovatele, nebo v některých zverimexech. Had je totiž přirozeným nepřítelem myší a jeho trus působí jako repelent. Myši nesnáší také čistý mátový olej, který aplikujete na místa, kudy by mohly prolézt.

Zdroj: tudasfaja.com