Jednoduché způsoby, které vás zbaví myší a krys

V našem domě a jeho okolí se může objevit mnoho škůdců a pokud nezasáhneme, brzy se přemnoží. K těm nejvíce obávaným patří myši a krysy, které kromě toho, že pohled na ně ve spoustě lidí vyvolává odpudivé pocity, mohou přenášet infekce a bakterie. Naštěstí je z domu vyženete jednoduchými domácími metodami.

Domácí jed

Potřebovat budete půl lžíce pšeničné mouky, lžíci soli a půl lžíce bílé sádry, tedy věci, které máte doma, nebo je běžně seženete v obchodě. Nejprve smíchejte sádru s moukou. Poté přimíchejte sůl. Směs nasypte do malých misek a umístěte je na místa, kde jste zpozorovali výskyt myší nebo kde předpokládáte, že by mohly být.

Mističky nechte rozmístěné přes noc. Myši k nim budou zvědavě chodit, avšak po pozření způsobí dehydrataci a následnou smrt. Důležité je nedotýkat se otrávených hlodavců nebo nastraženého jedu. Pro jistotu pak otřete všechny povrchy, po kterých se mohly myši pohybovat, abyste se vyhnuli infekcím.

Čtěte také: Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na malé kousky

Prevence proti vniknutí myší do domu

Myši se do našich obydlí stěhují především v zimě. Přečkají zde chladné období a najdou spoustu potravy. K protažení jim stačí i velmi malá skulinka o průměru psacího pera. Pokud takovou objevíte, zadělejte ji betonem, sádrou nebo jiným materiálem, který neprokoušou. Vyrábějí se i speciální ekologické pasty, které zvířatům neuškodí, ale dokonale otvory utěsní.

Můžete samozřejmě využít i přirozené nepřátele myší. Kde se nachází kočky, psi, sovy nebo draví ptáci, tam si myši netroufnou. Postačí i jejich chlupy nebo peří. Samotný jejich pach totiž myší odpudí a ty se začnou vyhýbat celému vyznačenému teritoriu. Další alternativou jsou hadí výkaly, které seženete buď od chovatele, nebo v některých zverimexech. Had je totiž přirozeným nepřítelem myší a jeho trus působí jako repelent. Myši nesnáší také čistý mátový olej, který aplikujete na místa, kudy by mohly prolézt.

Zdroj: tudasfaja.com