David Hampl
14 března, 2019

Tento osobnostní test patří mezi velmi zajímavé možnosti, jak můžete odhalit, jací doopravdy jste a jaké je vaše chování vůči jiným. Zjistíte také, co v životě preferujete, jak se rozhodujete, nebo jaké jsou vaše silné, či jaké jsou i vaše slabé stránky. Pokud nevěříte, není nic jednoduššího, než tento test také zkusit. Potom nám dáte za pravdu ve všem, co uvádíme.

Abyste mohli začít, vezměte si papír a tužku, kam si budete zaznamenávat jednotlivé odpovědi. Tento test je zajímavý hlavně v tom, že se v podstatě jedná o příběh. O vás, jako hlavní postavě, která postupně dojde k hradu. A nejenom k němu. Tak začínáme!

Právě stojíte před dveřmi hradu

Ocitli jste se před velkým hradem. Konkrétně potom před jeho dveřmi. Když se na ně podíváte, můžete si představit celkem tři situace. A to podobu daných dveří. Jaké podle vás budou? Tedy jaké mají být?

 • A – Jednoduché a obyčejné dveře
 • B – Dveře zarostlé rostlinami, které je těžké na první pohled odhalit
 • C – Monumentální dřevěné kované dveře, které jsou ohromnou vstupní branou

Rozhodli jste se vstoupit do hradu

Právě jste vstoupili do hradu. Nikde není ani živáčka. Jste v něm zcela sami. Rozhlížíte se kolem sebe. Do jaké místnosti jste vstoupili a co váš pohled upoutá jako první? I tedy si představte odpověď, která by vám byla blízká.

 • A – Velká knihovna, která je plná zajímavých starých knih
 • B – Velký přijímací sál s dominantním a také hořícím krbem
 • C – Velký sál na plesy a jiné události, s nepřehlédnutelnými lustry a zdobením
 • D – Doslova nekonečná chodba bez oken, které z obou stran obsahuje jenom dveře

Pokračujete dále, až ke schodišti

Prošli jste danou vámi zvolenou místností až do prostoru, kde se nachází schodiště. Po něm se rozhodnete vyjít do prvního patra. Než tak učiníte, schody si důkladně prohlédnete. Představte si a napište si, jak vypadají?

 • A – Velmi masivní, velké dřevěné schody klasického provedení
 • B – Velké spirálovité schody, které vedou do výšky, kam nedohlédnete

Jste v horním patře

Dané schodiště jste úspěšně zvládli a daný hrad prozkoumáváte dále. Tentokrát jste v prvním patře, kde se dostanete do malé místnosti. Na první pohled působí stísněně. Co vás na ní zaujme, to je okno. Jaké konkrétně je?

 • A – Zcela běžné okno, jakých jsou všude stovky
 • B – Velmi malé okno, svým provedeném spíše okno střešní
 • C – Obrovské okno, které svou velikostí zabírá téměř celou plochu dané místnosti

Jdete k oknu a podíváte se skrz něho ven

Neodoláte a jdete se k danému oknu podívat. A zcela logicky a pochopitelně musíte skrz něho nahlédnout ven. A co zde vidíte? Může to být hned několik scenérií. Tu, která je vám blízká, si opět musíte poznamenat. Co vidíte?

 • A – Moře, velké vlny, a také útesy, na které jedna za druhou naráží
 • B – Zimní scenérii, které zcela jasně dominují zasněžené lesy
 • C – Krásné zelené údolí, které je plné trávy, stromů a jiných rostlin
 • D – Malé městečko, které má nádhernou architekturu a také čilý ruch

Vracíte se na začátek svého putování

Po výhledu z okna se vracíte tam, odkud jste přišli. Konkrétně se vracíte až skoro na samotný začátek hradu. Když si všimnete jedné zajímavé věci, a to v podobě zadních dveří, které byly dříve neviditelné. Neodoláte a jdete k nim a pomalu je otevíráte. Když se tak stane, projdete na velký dvůr, který vypadá opravdu velmi zajímavě. Co na něm vidíte?

 • A – Rostliny, stromy, staré kusy dřeva, travnatý porost, ale i zbytky drátů
 • B – Nádhernou zahradu, která je navržena a také udržována do posledního detailu
 • C – Džungli, u které vidíte, že se o prostor nikdo roky nestaral a ten žije svým životem

Máte odpovězeno? Tak se podívejte, jací jste

Jste na konci hradu, ale také na konci testu. Nyní již konečně zjistíte, jací ve skutečnosti jste. Vezměte si své poznamenané odpovědi a podívejte se, co o vás jednotlivé představy říkají. Jsou opravdu pravdivé?

Dveře

Pokud jsou dveře jednoduché, velmi se bojíte nových výzev a zkušeností. Druhá odpověď směřuje spíše k tomu, že byste něco rádi udělali, ale bojíte se a nevíte přesně, co to má být. U třetích dveří jste spíše osobností, kterou láká zkusit něco nového.

Sál

Vstoupili jste do knihovny? Potom jste osobou, které nejsou lhostejní ostatní. Pokud jste naopak vstoupili do velkého sálu s krbem, jste vášnivou osobou, která se nebojí projevit city. U tanečního sálu dáváte najevo, že chcete zapůsobit na druhé a něčím je oslnit. A dlouhá chodba? Ta charakterizuje jedince, které je dost často komplikované pochopit.

Schodiště

Jdeme na schody. Pokud po velkých a masivních schodech, tak jste osobou, která si zažila mnoho problémů a řadu z nich stále ještě máte. Vidíte život jako něco, co je komplikované a strastiplné. Pokud naopak máte na svém papíře točité schodiště, jste osobou, která je laděna spíše pozitivně a také vám nelze upřít i určitý smysl pro romantiku.

Okno

Je tu jenom malé okénko? Potom jste spíše uvězněni ve svém životě a také ve svém světě. Pokud je okno naopak klasické, tak jste osobou, která žije současný život se všemi klady a zápory. Jste v podstatě jasným realistou. A v případě, že je dané okno velké, to o vás říká, že se stylizujete do člověka, který je silný, neporazitelný a v podstatě i nejlepší. I když to nemusí být pravda.

Pohled z okna

Pokud vidíte moře a také útesy, tak máte život, který je spíše hektický, ne úplně vyrovnaný a mnohdy také problémový. Když vidíte naopak lesy a sníh, tak jste osobou, která má raději soukromí a v místě, kde je více lidí, se necítí dobře. Dobrá volba je příroda a zeleň, která ukazuje na celkovou vaši vyrovnanost a klid, bez stresu. A pulzující město? To charakterizuje člověka, který se nebojí žít aktivně a má rád společnost.

Prostor za tajnými dveřmi

První obraz je spojený spíše s tím, že máte hlavně pesimistické vidění světa, a tomu přizpůsobujete vše okolo. Kdo ale naopak vidí zahradu dokonalou, představuje si stejně i svou budoucnost. Tedy nejlepší, jaká jenom může být. A u toho, kdo vidí prales a vše zanedbané, může docházet k situacím, že by se sice chtěl změnit a žít pozitivně, ale nedokáže najít onu energii a odvahu k tomu, aby to udělal.

Sdílejte článek