Jednoduchý roztok zajistí, že si doma užijete léto bez much

Všichni se asi shodneme na tom, že nejhorší je během léta ve vašem domově je otravný hmyz. Naštěstí existuje hodně způsobů a přírodních produktů, které vás hmyzu zbaví. Dnes se podíváme na jednoduchý způsob, jak se vyhnout hmyzu a zároveň pohodlně větrat. Čerstvý vzduch je v létě klíčový a díky jednoduchému triku si ho můžete užít i bez hmyzu.

Jak odradit mouchy od návštěvy vašeho domova?

Čich je primárním smyslem mnoha živočichů, včetně hmyzu. Tímto smyslem se zvířata ujišťují, jestli je pro ně určitá oblast bezpečná nebo ne. Toho můžete velmi dobře využít pro své dobro. Použijte doma některé vůně, které hmyz nemá rád, a jednoduše se vám budou vyhýbat. Je to mnohem jednodušší, než používat chemické (a drahé) repelenty.

shutterstock.com

V případě mušek byste měli použít esenciální oleje, jako je vanilka nebo máta. Lidem tyto vůně připadají velmi příjemné, ale pro hmyz znamenají hrozbu. Jakmile tuto vůni ucítí v oblasti okna, vůbec se nevydají dovnitř vašeho domova. Stačí, když olej umístíte na parapet. Je to jeden z nejjednodušším a zároveň nejlevnějších způsobů, jak se můžete zbavit hmyzu.

Směs funguje proti mouchám i dalším škůdcům

Máte strach, že vám oleje nebudou stačit? Máte-li doma hodně much a chcete se jich zbavit, můžete využít ještě jedné metody. Vyrobte si efektivně směs, díky které budete mít celý domov bez jediné mouchy. Budete potřebovat 10 kapek citronelového oleje, 10 kapek eukalyptového oleje a 10 kapek levandulového oleje.

shutterstock.com

Stačí, když všechny tři oleje smícháte dohromady a potom k nim přidáte 200 ml vody z kohoutku. Směs nalijte do rozprašovače a nastříkejte na nábytek v domě, parapety, okenní rámy a vchodové dveře. Mouchy tuto vonnou směs nesnesou a velmi rychle se přesunou na vhodnější místo, které jim nebude tolik páchnout. Stejně dobře vás tato směs zbaví také komárů. Vyzkoušejte ji a zaručeně nebudete litovat.

Zdroj: genialne.pl