Jednoduchý trik, jak z oblečení odstranit odér z cigaret. Nemusíte hned prát, stačí vyzkoušet tento fígl!

Mít oblečení, které páchne cigaretovým kouřem, může být pro mnohé z nás nepříjemnou a obtěžující záležitostí. Ať už jste kuřák, který chce ušetřit své okolí nepříjemného zápachu, nebo nekuřák, který se potřebuje zbavit nevábného odéru po návštěvě přátel či rodiny, existuje několik jednoduchých a efektivních způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat. V této komplexní průvodce vám představíme různé techniky, které vám pomohou odstranit cigaretový zápach z vašich svršků bez nutnosti praní.

Vodka – účinný pomocník proti zápachu

Jedním z nejúčinnějších a nejsnadnějších způsobů, jak se zbavit pachu cigaretového kouře z oblečení, je použití silného bezbarvého alkoholu, nejlépe vodky. Stačí si do rozprašovače nalít trochu destilátu a následně oblečení důkladně nastříkat. Po několika málo minutách bude zápach z cigaret pryč – a co je důležité, zápach alkoholu během chvíle vyprchá, takže se nemusíte obávat, že budete následně vonět jako opilec.

Jedlá soda a ubrousek do sušičky

Další velmi efektivní metodou je využití jedlé sody a ubrousku do sušičky. Vezměte si vzduchově těsný igelitový sáček, nasypte do něj jedlou sodu v poměru přibližně 1 lžička na jeden kus oblečení. Přidejte také jeden ubrousek do sušičky a celý sáček pečlivě uzavřete. Nechte tuto směs působit po dobu 1-2 dnů a cigaretový zápach se vyvětrá.

Čtěte také: Citron vám může výrazně zlepšit trávení

Větrání – přirozený způsob, jak se zbavit pachu

Pokud máte trochu více času, skvělou volbou může být jednoduché vyvětrání oblečení. Pověste své svršky na čerstvý vzduch, ať už na zahradu, balkon nebo do větší místnosti s otevřenými okny. Průvan a přísun čerstvého vzduchu dokáží velmi účinně pomoci při eliminaci nepříjemného nikotinového zápachu, i když výsledek možná nebude stoprocentní.

Další tipy a triky

Použití vonných sáčků

Umístěte do skříní, zásuvek nebo na ramínka s oblečením vonné sáčky. Jejich vůně pomůže překrýt a neutralizovat zápach po cigaretách.

Pravidelné větrání oblečení

I když nemůžete oblečení ihned vyprat, pravidelné větrání a vystavení oděvů čerstvému vzduchu může výrazně pomoci v boji proti cigaretovému zápachu.

Prevence a ohleduplnost

Pokud jste kuřák, snažte se být co nejohleduplnější k nekuřákům ve svém okolí. Vyhýbejte se kouření v jejich blízkosti a zajistěte dostatečné větrání. Předejdete tak nepříjemnostem a nutnosti složitého odstraňování zápachu.