Jednoduchý trik, se kterým zabráníte vzniku Alzheimera. Vážně funguje! -
Menu

Jednoduchý trik, se kterým zabráníte vzniku Alzheimera. Vážně funguje!

Stačí jeden jednoduchý trik, který budete provádět pár minut každý den a můžete předejít vzniku nechvalně známé Alzheimerovy choroby, která děsí nejen starší lidi, ale obává se jí i mladší generace.

Alzheimerova choroba rozhodně není nic příjemného, na tom se určitě shodneme. Negativně ovlivňuje život jak samotného pacienta, tak i jeho rodiny a lidí, kteří s ním přijdou do styku. Není se čemu divit, že se většina z nás této choroby obává. Ráda bych vám prozradila jednoduchý trik, který podle odborníků šetří a procvičuje paměť, díky čemuž snižuje riziko vzniku tohoto nepěkného onemocnění.

Jednoduchý trik, který pomáhá

Možná si teď říkáte, že proti vzniku Alzheimerovy choroby nelze dělat vůbec nic, zastáváte totiž názor, že pokud má tato nemoc udeřit, tak stejně udeří tak či onak. Pravda je ale někde jinde. Úkolem našeho mozku je zpracovávat spoustu informací, kterými jej každý den zahlcujeme. Proto je potřeba jej neustále procvičovat, aby nevyšel ze cviku a z kondice. Právě proto byste měli každý den provádět tento jednoduchý trik, který vám zabere jen pár minut, jeho výsledky ale rozhodně stojí za to!

Mozková rozcvička podle ruské vědkyně

S touto metodou přišla ruská vědkyně Tamara Vladimirovna, podle které jde o tzv. mozkovou rozcvičku. Ta by měla v případě, kdy se bude provádět pravidelně, snížit riziko vzniku demence, kterou trpí především starší lidé, výjimečné nejsou ani případy, kdy se Alzheimer objeví i u někoho podstatně mladšího.

Celá technika spočívá v tom, že byste si každý den měli udělat pár minut na to, abyste si zrekapitulovali, co jste během toho dne dělali. Můžete tento trik provádět večer před spaním, kdy ulehnete do postele a zamyslíte se nad tím, co jste dělali od rána, kdy jste otevřeli oči. Snažte si vzpomenout i na ty nejmenší detaily, i kdyby to měla být třeba barva ponožek, které jste ráno vytáhli ze šuplíku nebo počet knedlíků, co jste si dali k obědu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…