Domů ZAJÍMAVOSTI Tak toto jednoznačně stojí za zhlédnutí! 7 žen z Guinessovy knihy rekordů,...

Tak toto jednoznačně stojí za zhlédnutí! 7 žen z Guinessovy knihy rekordů, u nichž je těžké věřit, že opravdu existují!

Každá žena je neuvěřitelně jedinečná, ale existují i ženy, které mají přímo světové rekordy, udělaly něco mimořádného a dokonce šokovaly lidi.

Dnes Vám povíme o 7 asi nejvíce neobvyklých ženách na naší planetě! Ten svět dokáže být občas opravdu šokující…

1. Nejsilnější žena na světě

Polská atletka Aneta Florczyková se často nazývá nejsilnější ženou na světě. A ona opravdu je! Aneta demonstruje schopnosti, které nevypadají jako ženské – dokáže zvednout až 500 kg.

V Guinnessově knize rekordů je však pro jiný a zábavnější důvod. Aneta je ženské držitelka záznamů o zvedání lidí. Její záznam se týká 12 zvednutých dospělých lidí během 2 minut!

2. Nejvíce agilní žena na světě

Nejvíce agilní žena na světě, Zlata (její skutečné jméno je Julia Gunthelová), je známá tím, jak flexibilní je. Dívka je v Guinnessově knize rekordů za velmi neobvyklý úspěch – Julia se podařilo prdnout 3 balónky za 12 sekund jen svým krkem.

3. Nejvíce potetovaná žena na světě

Julia Gnuse z USA měla přezdívku „Illustrated Lady“ a stala se slavnou, protože 95 % její pokožky je pokryto tetováním. Mohlo by se zdát, že dívka zašla s experimentováním příliš daleko, ale jak se ukázalo, Juliina případ je jiný. Po 30 letech měla porfyrii – onemocnění, kdy sluneční světlo způsobuje na kůži puchýře a jizvy. Tím, že své tělo potetovala, svou kůži zakryla.

Svými zkušenostmi dokázala, že i v těch nejtěžších situacích byste se neměli vzdát. Měli byste vždy bojovat za své štěstí. Příklad „Illustrated Lady“ motivoval mnoho lidí, kteří mají podobné nemoci.

4. Žena s nejtenčím pasem na světě

27letá Pixee Fox ze Švédska utratila okolo 250 tis. dolarů tím, že se přeměnila na manželku Rogera Rabbita. Prošla několika plastickými operacemi včetně několika případů zvětšení prsou, ale ani to nestačilo. Pixee si nechala odstranit 6 spodních žeber, aby měla ten nejtenčí pas – 42 cm.

Před velmi krátkou dobou měla Pixie další operaci – tentokrát šlo o oční implantáty, takže teď jsou její oči zelené místo jejich původní modré barvy.

5. Světový rekord v běhu maratonu na podpatkách

V USA bývalá tanečnice Irene Sewellová uvedla světový rekord poté, co běžela maratón s vysokými podpatky. Dívka uběhla 43 km za 7 hodin a 28 minut, což jí zajistilo místo v Guinnessově knize rekordů.

6. Nejstarší gymnastka na světě

92letá německá důchodkyně Johanna Quaasová je v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší ženská gymnastka. Ve svém věku stále dokáže provést řadu těžkých gymnastických prvků.

7. Nejmenší žena na světě

Mladá indická žena Jyoti Amge je v Guinnessově knize rekordů jako nejmenší žena na světě. Když jí bylo 18 let, měla jen 75 cm. Důvodem, proč je Jyoti tak malá, je kvůli jejímu genetickému stavu zvanému achondroplasie.

Kam dál?

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit do mrazáku!

Ačkoliv to muži nikdy před ženou nahlas nepřiznají, zde je 13 „ženských věcí“, které muži tajně milují. Toto Vás zaručeně pobaví!

7 Zajímavých faktů o Vašem vzhledu, které o Vás mohou mnohé prozradit!

Další články