Jehličnaté stelivo můžete využít na každé zahradě!

Příroda nám dává všechno, co potřebujeme při pěstování našich rostlin na zahradě. Velmi šikovně můžete využít jehličí, které leží na zemi. Spadané listí i jehličí má mnoho výhod, když ho dokážete správně použít. Dnes se podíváme na jehličí a všechny vlastnosti, které lze využít na zahradě při pěstování vlastních rostlin i celých záhonů. Budete se divit, co všechno s ním můžete udělat.

Šišky a jehličí je skvělá drenáž

Šiky obsahují pryskyřici, takže se rozkládají velmi pomalu. Podle odborníků to trvá až 10 let. Z tohoto důvodu je můžete použít jako efektivní drenáž při výsadbě stromů nebo keřů. Oba materiály můžete využít také jako krycí materiál na zimu pro své rostliny. Chvoj možná již používáte, ale skvěle lze použít i spadané jehličí. Skvělý krycí materiál je to hlavně pro rododendrony, růže a další podobné rostliny. Šišky také na záhonech vypadají krásně, takže funguje i z estetického hlediska.

cpykami.ru

Využijte jehličí jako hnojivo

Z jehličí můžete získat také úžasné hnojivo. Shnilé jehličí pod vrchní vrstvou je plné prospěšných látek, které potřebuje každá rostlina. Na jaře můžete tento materiál skvěle využít také pro mulčování záhonů, což je velmi důležitá činnost. Ochráníte tím rostliny, zamezíte růstu plevele a také udržíte vlhkost uvnitř půdy. Díky tomu nebudete muset tolik zalévat a vaše účty za vodu budou během jarních i letních měsíců mnohem nižší. A zároveň záhony ochráníte před škůdci.

cpykami.ru

Mulč vám pomůže od škůdců a plevele

Šišky velmi dobře chrání všechny rostliny před hlodavci, slimáky a mravenci. V letních měsících je můžete použít pro tuto ochranu, když si je nasbíráte a necháte si je někde schované. Díky tomu je můžete využít během léta i zimy. Jehličnatá podestýlka, kterou najdete pod vrchní vrstvou jehličí, je úžasná také proti škůdcům. Stačí ji nastříhat zahradními nůžkami, zalít horkou vodou a nechat 3 dny louhovat. Poté směs sceďte a postříkejte tímto roztokem všechny rostliny.

Zdroj: cpykami.ru