David Hampl
26 října, 2019

Mnoho lidí si stěžuje na to, že je jejich byt nebo dům příliš malý. Tento muž na tom byl ještě hůře, jelikož on bydlel jenom v jenom jediném pokoji. Přesto si nestěžoval a rozhodl se, že jeho pár metrů čtverečných využije na maximum. Když ukázal výsledek, každý jenom zíral, co vše zde dokázal vytvořit. Jeden jediný pokoj mu nabízí vše, co potřebuje.

Všechno muselo pryč

Nejprve bylo třeba vše vystěhovat, aby byl pokoj prázdný. Vystěhoval svou postel i další nábytek. Následně rozměřil velikosti místnosti, aby přesně věděl, jak postupovat dále.

Přesná dřevěná konstrukce

A mohl jít na to. Začal dřevěnou konstrukcí, o které nikdo nevěděl, co s ní zamýšlí. Její délka odpovídala jedné stěně, a tak bylo otázkou, co má tvořit.

Následně už dostávala tato konstrukce jasnou charakteristiku. Neměla být u země, jelikož díky několika nohám se zvedla pár desítek centimetrů nad samotnou zem.

Na tuto konstrukci bylo zvoleno kvalitní dřevo. Důvodem je jak jeho odolnost, tak i jeho životnost, tak pochopitelně i nosnost. Právě ta byla klíčovým požadavkem.

Na samotné konstrikci nesmí chybět ani rošt, který už jasně naznačuje, že se něco objeví i nad stále. Stále však nebylo jasné, co má muž v plánu.

Začal vyrábět postel

Když začal vyrábět svou postel, bylo celkem jasno v tom, kde bude. Půjde o řešení na míru, které bude zasouvací. Postel se schová přímo pod konstrukci. Ideální volba, jak ušetřit místo.

Postel na první pohled není vidět, a to díky dřevěnému obložení, které na první pohled vypadá stylově. A jak je vidět, má i svůj praktický význam.

Schůdky do prvního patra

Konstrukce však bude využitelná i nahoře. Nechybí praktické schůdky, pomocí kterých je možné do patra pohodlně, rychle a bezpečně vystoupat.

Pracovna v horní části

Horní část konstrukce si zasloužila také podlahu. Tím se netradičně zvětšil obytný prostor v místnosti. Na horní části konstrukce se dá běžně pohybovat.

Tato oblast je vnímána jako pracovna. Je zde police se všemi věcmi, ale je zde také pracovní stůl, a židle. Ideální místo na práci.

Skvělý nápad zvětšil pokoj k nepoznání

Najednou je v malém pokoji vše, co zde má být. Postel, pracovna, i místo pro odpočinek. Stačilo mít jenom nápad a pustit se do jeho realizace.

Sdílejte článek