David Hampl
28 ledna, 2019

Jsou lidé, kteří mají u svého domu pozemek, který je jedním slovem dokonalý. Vypadá úchvatně a je spojený s nádhernou estetikou. Bez ohledu na to, zda jsou zde různé rostliny, stavby, nebo doplňky. A potom jsou lidé, kterým příliš nezáleží na to, co kolem svého domu mají. A to je i tento případ. Ti mají na svém pozemku boudu, která postupně chátrala. Je jasné, že pozornost budila spíše negativně. stávala se nejprve terčem posměchu a poté jejich sousedé přicházeli s tím, že by se měla zbourat, jelikož hyzdí jak jejich pozemek, tak i celé jejich okolí. A jak to dopadlo? Ke zbourání nedošlo. Nyní je však původně rozbořená bouda k nepoznání.

Každý raději odvracel zrak

Bylo jasné, že daná bouda se na daný pozemek, i do okolí rozhodně nehodí. Byla velmi stará a bylo jasné, že budí spíše negativní pozornost. Jelikož se o ni dlouhou dobu nikdo nestaral, bylo to na ní také velmi dobře a také jasně vidět. Vypadala, jako když se každou chvíli hroutí. Na některých místech to dokonce i tak vypadalo. Navíc ani její střecha již nebyla úplně kvalitní a nečistoty a stavební materiál kolem ní estetice neprospíval. Kdyby tam nebyla, bylo by lépe. Ale ona tam zůstala. A nikdo nemohl uvěřit, že je to právě ta bouda, která daný pozemek tak hyzdila.

Rapidní přestavba začala

Bylo by zbytečné boudu strhávat, když je možné ji využít. A tak se začalo s celkem náročnou přestavbou. Nejprve musel zmizet obvodový plášť, který se stejně rozpadal. Místo něho dostala stavba zcela nový, z populárních OSB desek, které zaujmou svou kvalitou, ale i tím, jak snadno se dají použít. V tu chvíli začala vypadat jako jeden z mnoha zahradních domků. Ani tím se ale nekončilo. Neměl to být obyčejný zahradní domek, co vznikne. Plány byly zcela jiné a poměrně výrazné. I proto nikdo nemohl uvěřit, kde je ta stará bouda a že nová stavba skutečně vznikla z něčeho tak ošklivého, co bylo na zahradě dříve.

Pergola nesmí chybět

Postupně se přidávaly další a další prvky. A to v podobě pergoly. Nejprve se udělala dřevěná konstrukce, kde bude její střecha chránit před nepřízní počasí. Nezapomnělo se ano na dřevěnou podlahu pergoly, díky které rázem zaniklo i ono tolik nevzhledné okolí této boudy. Najednou začalo být jasné, že se tato původně ohyzdná stavba stává krásnou. Vizi měli majitelé jasnou a tak pokračovali. Sousedé stále napjatě pozorovali, co se bude dít. Nikdo z nich nečekal, co na daném místě následně vznikne. Nyní jenom závidí.

Stylové dřevěné obložení nádherně koresponduje s přírodou

OSB desky jsou sice účelné, ale nevypadají nijak dokonale. A tak nesmí chybět ani stylové dřevěné obložení. Najednou se z rozbořené boudy stala krásná roubenka, která využívá přírodních materiálů a také díky tomu skvěle zapadá do okolí. A to jak do nádechu samotní čtvrti, tak se hodí i k rostlinám a dalším částem pozemku, které jsou v okolí.


Vzniklo i unikátní jezírko

Tím vším to nekončí, jelikož když byla stavba hotová, vzniklo také zcela unikátní jezírko, které navazuje na samotnou pergolu. Rázem se z místa, kam se každý bál vkročit stalo místo, kam každý chce chodit a kde chce trávit čas. Majitelé toto místo milují, sousedé jim ho jenom závidí a kají se zato, že chtějí, aby původní stavba zanikla. Právě díky ní mohlo vzniknout něco, co je zcela úžasné.


Skvělé místo pro odpočinek

A co ze staré boudy, které byla na zbourání spadlo? Dokonalé místo pro odpočinek, kde je radost trávit čas. Je možné jenom tak sedět a pozorovat vodu, poslouchat hudbu, je možné čísti si knížku, stejně jako nelze zapomínat ani na možnost grilování. Zkrátka a jednoduše platí, že kde je vize a kde je vůle, tam může vzniknout skutečně cokoliv. Toto je jeden z jasných příkladů.


Sdílejte článek