David Hampl
1 ledna, 2020

Máte psa? Máte štěňátka? Jsou velká nebo malá? Možná nejsou rozhodně tak velká jako tohle štěně, které je mládětem největšího plemena psů na světě. Mrkněte se na fotografie, které vám jasně ukážou, co je tohle plemeno zač a jak velké má štěňata. Možná budete překvapeni jeho velikostí, ale v žádném případě se nelekejte. Z fotografie na vás nevyskočí.

Malé, ale těžké

Podívej, tohle je Eufrat. Je to štěně devět měsíců staré, ale jeho váha už dosahuje 82 kilogramů a její výška, kde stojí na zadních nohách, bude 1,8 metru, píše jeden známý deník. Vidíte, jak velké toto štěně je? Lekli byste se ho? V den narozenin jí osm plných misek jídla. Majitelka psa ze Salt Lake City uvedla, že nikdo nevěří, že Efrat je ještě štěně.

Pes ze starověku

Eufrat patří do plemene amerických molossiánů. Toto plemeno bylo speciálně vyšlechtěno a je nejbližším genetickým potomkem starodávného mezopotámského plemene molossů, které zmizelo před sedmi tisíci lety. Zbytky kdysi existujících psích obrů jsou uloženy v muzeích. Vědci předpokládají, že tito psi byli použiti v bitvách ve starověké Mezopotámii. Je možné, že americký molossián je nové plemeno a není dosud známo, jak velký Eufrat poroste. Štěně stálo pět tisíc dolarů, což byla největší cena ze všech vrhů.

Utáhnou velkou váhu

"Jestli se rozhodne běžet, nebudu ji moci držet na vodítku a dokáže mě snadno přetáhnout po silnici. Může snadno srazit dospělého muže. Máme pitbulka, s nímž hraje přetahovanou, jsou známí schopností tahat více než jejich vlastní váha, ale Eufrat jen sedí na druhém konci a je nemožné s ním pohnout. “

"Když se na ni lidé podívají, jsou překvapeni a zeptají se, jak se jí podaří udržet ji pod kontrolou." Většina ho považuje za dospělého psa, a když jim řekneme, že je to devítiměsíční štěně, jejich čelisti spadnou na zem. Tak šokující informace to pro ně je.


Sdílejte článek