David Hampl
23 ledna, 2020

Ukážeme vám fotografii a budeme po vás chtít, abyste na ní našli dvě zvířata. Možná si řeknete, že na tom nic není, ale věřte, že se můžete pěkně zapotit. Právě tato fotografie je jasným důkazem toho, že takové hádanky patří mezi ty těžší. Jen málo lidí, kterým byla tato hádanka, resp. úkol, dána, ji úspěšně vyřešilo a ve stanoveném limitu dvě zvířata skutečně našlo. Vyzkoušejte si to také a zjistěte, zda se do této skupiny zařadíte také. Možná budete překvapeni.

Tajemství optických klamů

Optické klamy nás mohou překvapit, protože některé z nich jsou opravdu úžasné. Máte-li je rádi, je nutností, abyste si vyzkoušeli právě tento optický klam. Buďte si jistí, že vám dá pěkně zabrat. A pokud ne a vy ho vyřešíte během okamžiku, jste fakt mistři, kteří si zaslouží uznání. V každém případě by byla škoda to alespoň nevyzkoušet. Nepřijdete o nic, maximálně získáte.

Žába plus …

Na následujícím obrázku je žába, ale jen málo lidí si uvědomuje, že žába není jediným obyvatelem této fotografie. Vyskytuje se tam ještě jeden živočich, který není na první pohled vůbec patrný. Poznáte ho? Zkuste to, je to snadné. Stačí se jen podívat na obrázek a pořádně zapřemýšlet. Samozřejmě je také vhodné, abyste znali postavy zvířat, resp. to, jak vypadají. Může vám to hodně pomoci při řešení tohoto klamu.

Změna pohledu pomůže

Tak co, nalezli jste kromě žáby ještě nějaké zvíře? Zkoušeli jste si obrázek třeba otočit nebo se na něj podívat z jiného úhlu či pohledu? Pokud ne, učiňte tak a třeba dojdete k výsledku. V případě, že ani tak neuspějete, nic se neděje. Jen velmi malé množství dotázaných lidí to dokázalo. Pokud na to přijdete, jste borci.

Sami vidíte, že optické klamy mohou být různé. Budete možná překvapeni, když vám prozradíme, že právě tento optický klam patří mezi klasiku. I přesto je ovšem zařazen mezi ty nejnáročnější.

Sdílejte článek