David Hampl
28 června, 2019

Muž jménem Bob se na vlastní kůži přesvědčit o druhé, horší stránce lidské povahy. Během jedné ze svých běžných procházek našel v příkopu u cesty štěně, které na první pohled jevilo známky špatného zacházení. Roztomilý pejsek na něj zíral se smutkem v očích a doufal v záchranu v momentě, kdy se pro něj situace zdála naprosto bezvýchodná. Co měl pejsek na tlamičce a podařilo se jej nakonec zachránit? Odpovědi na vás čekají v pokračování tohoto článku!

Páska omotaná kolem čumáčku způsobila děsivé zranění

Bob nalezl v příkopu u mostu malé štěňátko, které už na první pohled potřebovalo pomoci. Když se k němu přiblížil, zjistil, že mu kdosi omotal ústa lepicí páskou, která byla k jeho tělu již značně přirostlá a proto Bobovi nešla sundat. Chrabrý zachránce tedy bez váhání převezl malého pejska k veterináři. Tam ovšem čekala další krutá rána, která nebyla na první pohled zřejmá! Štěně totiž po lepící páskou mělo syrovou kůži, což znamená, že páska kolem jeho čenichu musela být obmotána skutečně velice dlouhou dobu. Je známé, že pejsci se pomocí jazyku v ústech chladí a samozřejmě slouží také k přijímání potravy, takže bylo štěně značně podvyživené a naprosto bez energie.

Dotyku veterinářů se vůbec nebránilo, ačkoli nemohlo mít s lidmi žádné příjemné zkušenosti. Pejsek byl ještě pořádně vyšetřen, aby se jeho zachránci ujistili, že netrpí nějakým dalším závažným zraněním. Když se žádná z těchto obav nepotvrdila, mohl se pejsek konečně po několika dnech pořádně nasytit. Když všichni přítomní sledovali, jak nadšeně se štěňátko vrhá k misce s dobrým jídlem, neubránili se slzám dojetí. Plakal i Bob, jehož zásluhou se pejskovi konečně dostalo lásky a kvalitní péče.

Pejsek se dostal k hodné rodině

Příběh štěňátka, které bylo pojmenováno Louie, má opravdu šťastný konec. Nemocnice jej totiž darovala manželům, kteří několik let předtím odcházeli otřeseni ztrátou svého čtyřnohého miláčka a dosud se ke koupi žádného dalšího neodhodlali. Louie ale všechno změnil a nyní dělá svým páníčkům radost.

Sdílejte článek