David Hampl
29 června, 2019

To, co někteří lidé dokážou, tak nad tím zůstává i rozum stát. Lidská krutost nezná mezí a i přes medializování některých případů, dochází k tomu, že lidé nelidsky týrají zvířata. Zvířata pak velmi trpí a v mnohých případech o svůj život přijdou. Podívejte se na příběh, který sice skončí dobře, ale ukazuje, jak mohou lidé být krutí.

V zimě by ani psa nevyhnal

Úvod naznačuje, že když je krutá zima, nikomu se chce z teplého domova ven. A úplně stejně to platí i pro zvířata, nicméně někteří bohužel nemají na výběr. Kdosi vzal krásné štěně a v té největší zimě ho na velmi krátké vodítko uvázal u stromu. Pejsek u sebe neměl ani vodu, ani misku se žrádlem, nicméně jeho síla byla opravdu veliká. Pejsek nechtěl jen tak umřít a tak silně:

  • Kňučel
  • Štěkal
  • Naříkal

Až se mu povedlo, že ho někdo uslyšel. Nejenže štěně bylo silně podchlazené a hladové, ale také na svém těle mělo několik šrámů a modřin, jež mu způsobil, kdo jiný, než člověk. Žena, která ho našla, se o něj okamžitě postaral, opatrnost byla však na místě. Nevěděla, jak štěně bude reagovat, až se k němu přiblíží a odváže vodítko. Nechtěla, aby uteklo, nicméně vše dopadlo dobře a štěně jistě bude v pořádku.

Co bude s viníkem?

Sousedé pozemku, kteří štěně našli, upozornili polici a ostatní správní orgány a viník tak snad bude potrestán. I České republice se nevyhýbají otřesné případy týrání zvířat. Ne jednou se v médiích objevili informace o tom, jak někdo nechal v poli několik štěňat jen proto, že nevěděl, co s nimi. Naštěstí v hodně případech si opuštěných zvířat někdo všimne a o zvířata je tak poté velmi dobře postaráno. Násilí na zvířatech je projevem nízkého sebevědomí. A když lidé nemohou kopat do ostatních lidí, použijí k vybití vzteku nevinná stvoření. Smrt někdy může být velmi blízko, stejně jako u tohoto štěněte. Proto se nezapomeňte dívat okolo sebe a možná se vám podaří také někoho zachránit a nemusí to být zrovna zvíře, ale také člověk, který bude potřebovat vaši pomoc. Proto se dívejte okolo sebe a nebuďte lhostejní.

Co dělat při nalezení týraného zvířete

V případě, že máte podezření, že je nějaké zvíře týrané, je vhodné pořídit také nějaké a důkazy a poté zavolat policii. Ti celou věc prošetří . Často to možná vypadá, že viník potrestán není, ale díky bohu došlo i ke změně zákona, že zvíře není považováno za věc, ale za živého tvora, který má také nějaká práva. Proto se nebojte obrátit na někoho, kdo by vám mohl pomoci. I když jste zrovna vy tím, že máte doma několik štěňat a nevíte, co s nimi, neváhejte se obrátit na nějaký z útulků, Jistě vám s řešením této situace pomůže. Není nic horšího, než štěňata utopit, nebo je odvézt pryč a nechat je umřít. Představte si, že by to samé udělal někdo lidem.

Sdílejte článek