Jestli máte doma plastová okna, pak zde je jedna důležitá věc, kterou byste měli udělat před tím, než začne zima -
Menu

Jestli máte doma plastová okna, pak zde je jedna důležitá věc, kterou byste měli udělat před tím, než začne zima

Průvan– problém, kterému čelí téměř každý obyvatel bytovky či domu. Nejčastěji vzniká s nástupem chladného počasí, přesně takového, jaké je u nás v těchto dnech. Je velmi důležité při udržování teploty, aby teplota v našem domě nebyla nižší, než 18 stupňů.

Ještě naši rodiče před příchodem zimy vyplňovali rámy oken podomácku zhotovenou izolací, aby zabránili úniku tepla. Když přišli plastová okna, problém s únikem tepla byl najednou vyřešen. Pokud máte v bytě či domě plastová okna, přece jen jsou dvě věci, které byste měli vědět. Jsou to věci, které vám pracovník při montování určitě neřekl.

okna1Co byste tedy měli vědět?

Když k vám domů dorazí montážní firma, namontuje okna a vy je můžete ihned používat. Celé je to tedy dost rychlý proces. Některé informace nám ale jaksi zapomínají říct a později mohou nastat komplikace, za které si vlastně můžete sami, protože jste si nepřečetli návod k použití.

okna2Prvním velmi důležitým bodem je, že všechny pohyblivé části oken potřebují pravidelné mazání. To znamená, že alespoň jednou ročně jejich natřením technickou vazelínou nebo jiným tukovým mazivem. Silikonové spreje jsou v tomto případě zcela zbytečné, protože působí jen krátkodobě a postupně vyplaví všechno mazivo iz předešlých nátěrů.

okna3Druhým důležitým bodem je režim. Tak, jak se střídají roční období, u oken se střídají dva režimy. Letní a zimní. Chcete-li přestavit režim, stačí, když pomocí vhodného nástroje přestavíte kování a kolíky nastavíte do požadované polohy. Většinou vám postačí obyčejný imbusový klíč, popřípadě se to na některých oknech dá nastavit i ručně. Změnou režimu správně nastavíte fungování plastových oken při každém ročním období.

okna4Většinou je již od výroby okno nastaveno na letní režim, protože nejčastěji jejich měníme právě tehdy. Pokud tento režim neměníte, nevyužíváte okno tak, aby byly v pořádku všechny jeho vlastnosti, například izolační. Okno se rychleji opotřebuje a tím pádem je jeho životnost relativní.

Pokud jste všechny předešlé činnosti udělali, ale průvan stále setrvává máme tu ještě jedno řešení. Musíme vyměnit těsnění oken.

Jak vyměnit těsnění na plastových oknech?

Nejprve musíme odstranit staré těsnění a vyčistit okna od zbytkového lepidla. Když jsou okna suché, můžeme začít s lepením nového těsnění. Lepit bychom měli začít v horní části okna. Je důležité zkontrolovat, zda je těsnění pevně přilepená. Následující video vám přesně ukáže jak postupovat, v případě výměny těsnění.

ZDROJhttp://babskeveci.sk/

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Jak ze svého těla odstranit nikotin? Vsaďte na tuto osvědčenou,…

Nikotin je látkou, který mnoho lidí potřebuje. To ale z důvodu, že si na něj vytvořili závislost proto, že pravidelně kouří.…
TIPY A TRIKY

Chcete se konečně a jednou provždy zbavit své neřesti a…

Jednou z hlavních neřestí současných lidí jsou cigarety. S nimi je spojena celá řada problémů. Patří sem obvykle velký zápach, stejně jako…
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…