Jestli máte doma plastová okna, pak zde je jedna důležitá věc, kterou byste měli udělat před tím, než začne zima -
Menu

Jestli máte doma plastová okna, pak zde je jedna důležitá věc, kterou byste měli udělat před tím, než začne zima

Průvan– problém, kterému čelí téměř každý obyvatel bytovky či domu. Nejčastěji vzniká s nástupem chladného počasí, přesně takového, jaké je u nás v těchto dnech. Je velmi důležité při udržování teploty, aby teplota v našem domě nebyla nižší, než 18 stupňů.

Ještě naši rodiče před příchodem zimy vyplňovali rámy oken podomácku zhotovenou izolací, aby zabránili úniku tepla. Když přišli plastová okna, problém s únikem tepla byl najednou vyřešen. Pokud máte v bytě či domě plastová okna, přece jen jsou dvě věci, které byste měli vědět. Jsou to věci, které vám pracovník při montování určitě neřekl.

okna1Co byste tedy měli vědět?

Když k vám domů dorazí montážní firma, namontuje okna a vy je můžete ihned používat. Celé je to tedy dost rychlý proces. Některé informace nám ale jaksi zapomínají říct a později mohou nastat komplikace, za které si vlastně můžete sami, protože jste si nepřečetli návod k použití.

okna2Prvním velmi důležitým bodem je, že všechny pohyblivé části oken potřebují pravidelné mazání. To znamená, že alespoň jednou ročně jejich natřením technickou vazelínou nebo jiným tukovým mazivem. Silikonové spreje jsou v tomto případě zcela zbytečné, protože působí jen krátkodobě a postupně vyplaví všechno mazivo iz předešlých nátěrů.

okna3Druhým důležitým bodem je režim. Tak, jak se střídají roční období, u oken se střídají dva režimy. Letní a zimní. Chcete-li přestavit režim, stačí, když pomocí vhodného nástroje přestavíte kování a kolíky nastavíte do požadované polohy. Většinou vám postačí obyčejný imbusový klíč, popřípadě se to na některých oknech dá nastavit i ručně. Změnou režimu správně nastavíte fungování plastových oken při každém ročním období.

okna4Většinou je již od výroby okno nastaveno na letní režim, protože nejčastěji jejich měníme právě tehdy. Pokud tento režim neměníte, nevyužíváte okno tak, aby byly v pořádku všechny jeho vlastnosti, například izolační. Okno se rychleji opotřebuje a tím pádem je jeho životnost relativní.

Pokud jste všechny předešlé činnosti udělali, ale průvan stále setrvává máme tu ještě jedno řešení. Musíme vyměnit těsnění oken.

Jak vyměnit těsnění na plastových oknech?

Nejprve musíme odstranit staré těsnění a vyčistit okna od zbytkového lepidla. Když jsou okna suché, můžeme začít s lepením nového těsnění. Lepit bychom měli začít v horní části okna. Je důležité zkontrolovat, zda je těsnění pevně přilepená. Následující video vám přesně ukáže jak postupovat, v případě výměny těsnění.

ZDROJhttp://babskeveci.sk/

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Vstaňte, zajděte na zahradu a podívejte se, zda na ní…

Podívejte se na fotografii této rostliny a ihned vyrazte na svou zahradu. To proto, abyste zkontrolovali, zda vám zde tato…
DOMÁCNOST

Víte, co by měla obsahovat vaše domácí lékárnička? Většina lidí…

Domácí lékárnička je něco, co není radno podceňovat. Vždy, když vám něco bude, do ní můžete sáhnout a vyndat ten…
TIPY A TRIKY

Nebudete věřit tomu, jak snadno můžete naučit vaše dítě násobilku.…

Matematika patří dlouhodobě mezi nejméně oblíbené předměty. Zároveň je nejen dětmi, ale i jejich rodiči považována za jeden z nejtěžších předmětů.…
TIPY A TRIKY

Umíte připravit obiloviny a luštěniny? Možná budete překvapení, jaký je…

Správně zvolené a uvařené luštěniny a obiloviny jsou základem mnoha pokrmů. Milujeme je jako přílohy i ve formě kaší, zapečené,…
DŮM A ZAHRADA

Je to potvrzeno! Rostliny mají blahodárný vliv na pohodu ve…

Pěstovat doma květiny a jiné rostliny, to není nic zvláštního. Pozor však na to, které to jsou. Je prokázáno, že…
DŮM A ZAHRADA

Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její…

Jarní cibulka začíná v českých domácnostech pomalu ale jistě nahrazovat klasickou bílou cibuli. Je to dáno jak tím, že má mnohem…