Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud váš pes dělá tyto věci, nesmírně vás miluje. Která je to u vás?

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi málo psů, kteří by dobrovolně útočili na člověka, který jim nic zlého neprovedl. Samozřejmě, objevují se i takoví bohužel, ale to je zřejmě následek špatného výcviku, a hlavně chování jeho majitele. Někteří lidé se totiž ke svým psům chovají velmi hrubě, dokonce až trestuhodně. Bijí je, hází s nimi, tahají je atd. Není tedy divu, že pak pes nemá lidi rád a nevěří jim. Pokud vás však pes rád má, dává vám to najevo. Nejčastějším způsobem projevu lásky psa k vám je vrtění ocasem. Není to ovšem jediný způsob. Dnes si ukážeme některé další způsoby.

Olizování a starost o zdraví

Olizování vaší tváře patří hned za vrtěním ocasem k nejčastějším způsobům vyjadřování psí lásky. Pokud vám tedy pes začne olizovat tvář, určitě ho neodhánějte, ale buďte rádi. Vyjadřuje vám, že vás má rád a je mu s vámi dobře.

Pokud se k vám pes přiblíží a začne vám lízat ránu, kterou jste si způsobili nějakou nešikovností, v žádném případě ho neodhánějte. Právě lízání ran je jeden z dalších specifických způsobů chování psa, při kterém vyjadřuje lásku a starostlivost o vás.

Čtěte také: Neslyšící batole se dočkalo toho nejlepšího dárku. Pomocí naslouchátka poprvé uslyší hlasy své rodiny. Tohle vám změní pohled na život (VIDEO)

Hračky, mazlení a postel

Malé děti mají hračky a pejsci samozřejmě také. Umí si je dobře hlídat a jakmile se objeví vetřelec, který by jim je chtěl vzít, vystartují po něm. Proto když se pes o ně bude s vámi dělit a sám vám je přinese, má vás velmi rád.

Mazlí se s vámi pejsek po jídle? Pokud ano, je to projev jeho nesmírné lásky k vám a vyjadřování vděku, že jste mu dali dobře najíst. Venku by se totiž tak dobře jistě nenajedl.

Rozhodne-li se pes, že za vámi vleze do postele a bude s vámi spát, nevyhazujte ho, pokud tedy nemáte v posteli nějakou lepší činnost. Jde za vámi, protože chce být ve vaší blízkosti.

Královské uvítání

Pokud vás pes neustále sleduje, může to být velmi nepříjemné. Žádný váš pohyb mu neunikne. Není to proto, že by vás hlídal, ale proto, že vás má opravdu rád a zajímá se, co děláte. Dalším projevem může být časté zívání, které značí, že je mu s vámi dobře. A pokud se s vámi loučí s naprostým klidem, znamená to, že až přijdete královsky vás uvítá.