Jestli někdy vypukne atomová válka, pak byste rozhodně neměli používat tuto jednu věc!

Kvůli obavám, které jsou v dnešním světě na každodenním pořádku, vznikají otázky, co dělat, a co nikoliv v případě jaderného konfliktu.

O možné jaderné válce se napsalo už víc než dost. Ale mnoho lidí o tom začíná mluvit čím dál více zejména během tohoto období, kdy severokorejský vůdce opět ohrožuje svět možným zahájením jaderného konfliktu. Pokud by tomu tak opravdu bylo, důsledky pro celý svět by byly vskutku zničující.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jaderná válka je, z pochopitelných důvodů, velmi aktuální téma, které zajímá velkou část obyvatelstva. Na celém světě je kolem 14.900 jaderných zbraní, z nichž většina patří USA a Rusku. Některé jsou silnější, jiné jsou slabší, ale i výbuch těch nejslabších může zanechat strašidelné a ničivé stopy. Vzhledem k tomu, že je těžké zabránit samotnému výbuchu, měli bychom vědět, co dělat případně po něm. Nebo přesněji – co nedělat!

Nejhorší věc, kterou můžete udělat

Možná to zní velmi podivně, ale kromě skutečnosti, že po výbuchu atomové bomby byste se neměli schovávat v autě, určitě byste neměli používat kondicionér na vlasy. Je víc než pravděpodobné, že kdyby se něco takového stalo, pravděpodobně byste se snažili zachránit sami sebe a své blízké všemi možnými způsoby a nepřemýšleli byste zrovna nad tím, jestli si budete umývat hlavu. Většina lidí ve Spojených státech, ale také v okolních zemích, však sbírá potraviny a zásobuje své bunkry, do kterých se mohou skrýt v případě špatné situace. Pokud máte takové místo doma i Vy, prostě tam jděte a zlikvidujte veškerý kondicionér.

Proč je kondicionér nevhodný?

Guam, oblast USA, která byla nedávno cílem vyhrožování Severní Koreje, vydala pokyny a informace o jaderném útoku. Uvádí fatální následky používání těchto zbraní a také nechybí důležité informace o tom, jak se patřičně chránit. Kromě základních informací dodává, že byste neměli používat kondicionér na vlasy, protože na sebe váže rádioaktivní materiál, který se později těžko z vlasů vymývá.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Kondicionér je proto při atomovém výbuchu naprostým opakem toho, čím se jinak pyšní. Zdravý lesk Vašich vlasů bude v takových podmínkách naprosto zběsilý, dokonce Vám způsobí vážné komplikace, ba dokonce i smrt. Odborníci namísto používání kondicionéru doporučují, abyste si vlasy umývali vodou a větším množstvím mýdla. Tak jednoduše můžete spláchnout většinu radioaktivních částic, které se Vám mohou dostat do vlasů.

Odborníci také doporučují odstranit horní vrstvu oděvu, pokud jste byli v průběhu výbuchu venku. Tím se můžete zbavit až 90 % radioaktivního materiálu a vyhnout se případným chorobám a onemocněním z ozáření.