Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit na lekce, ani se složitě učit desítky pozic. Postačí vám jenom jedna. Jmenuje se Malasana. Jak na ni a s čím vším pomůže? -
Menu

Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit na lekce, ani se složitě učit desítky pozic. Postačí vám jenom jedna. Jmenuje se Malasana. Jak na ni a s čím vším pomůže?

Poslední roky je slovo jóga skloňováno stále častěji. Není se čemu divit, jelikož míst kde si ji lze zacvičit je stále více. Navíc se jedná o cvičení, které opravdu funguje. A to jak na tělo, tak i na mysl. Dokonce existuje několik různých druhů jógy, ze kterých plynou jednotlivé pozice. Díky ní se lze protáhnout, lze posílit, stejně jako lze eliminovat bolesti i zlepšit psychickou stránku. Najít tu pravou ale nemusí být snadné. Proto vám doporučíme začít jedním, podle nás nejlepším cvikem. Je to poloha Malasana, kterou se společně naučíme.

Co všechno dokáže jóga?

Kdo ji vyzkoušel, ten dává za pravdu v tom, že jóga je v dnešním světě skutečně něco, co dokonale funguje a díky čemuž můžeme být spokojenější. Ostatně dobře to reprezentuje i výčet všech věcí, kde pomáhá. Můžete jednoduše odstranit stres, stejně jako psychickou bolest. Můžete eliminovat nepřízeň, stejně jako špatné myšlenky. Stejně tak je možné zbavit se i fyzických bolestím, lze zlepšit kondici, protáhnout tělo a posílit. To jsou jasné důvody pro vyzkoušení. A nejlepší poloha? Rozhodně Malasana.

Když se podíváme na to, co dokáže přímo pozice Malasana, je výčet pozitiv také poměrně velký a také poměrně bohatý. Je třeba říci, že se lze díky této pozici zbavit stresu, stejně jako je možné získat zcela novou životní sílu. Může dojít také k celkovému osvěžení vašeho života. Pokud mluvíme o celkové fyzické stránce, tak nelze zapomínat na to, že se lze zbavit bolestí zad, stejně jako je možné natažení páteře, ale dále nelze zapomínat také na to, že lze i protáhnout břišní svaly, kdy dojde také k jejich posílení. To vede i k hubnutí v těchto partiích. To je u této pozice zajímavý klad navíc.

Malasana je doporučována hlavně ženám

Proč právě jim? Je to kvůli dalším pozitivům, které může tato pozice přinášet. I tady se musíme na několik z nich podívat. Dokáže například to, že umí eliminovat možné nepravidelnosti menstruačního cyklu, stejně jako zajistí, že menstruace nebude spojena s velkou bolestivostí, ani s velkými výkyvy nálad. U žen v pokročilejším věku dokáže eliminovat nepříjemné ukládání tuků v oblasti podbřišku.

Jak pozice Malasana vypadá? Naučit se ji je hračkou

Pojďme na to. Vezměte si podložku, zujte si boty a ponožky a vezměte si pohodlné oblečení. Postavte se na podložku a pomalu se pokrčujte, jakoby do dřepu. Pouze s tím rozdílem, že kolena i nohy půjdou od sebe a budou směřovat směrem ven. Vaše hýždě budou naopak směřovat směrem dolů. Těsně nad podložku. Tím je hlavní část polohy za vámi. Nyní nezapomínejte ani na správnou pozici rukou, kdy je třeba sepnout je před sebou, jako byste se modlili. Prsty musí vždy směřovat nahoru a dlaně se musí dotýkat.

Jakmile je základní pozice dosaženo, již ji můžete pilovat k dokonalosti. Je třeba vaše hýždě posunout co nejvíce dolů, stejně jako kolena a nohy co nejvíce ven do prostoru. Také je třena začít tlačit lokty směrem proti kolenům a odolávat tomu, že ty tlačí proti loktům. Dále nezapomínejte ani na správné dýchání, u kterého je optimální opakovat zhruba 5 – 10 jednotlivých cyklů. Poté, co je cvik za vámi se můžete pozvolna vracet opět do normální pozice vašeho těla.

Na začátku si můžete pomoci

Je jasné, že hned od samotného začátku nebude snadné tuto polohu dosáhnout, nebo jí udržet. Proto je možné si trochu pomoci. Můžete si dát pod paty složený ručník, který je udrží ve větší výšce, což se následně podepíše na lepším udržení rovnováhy. Také nezapomínejte na to, že je vhodné se hýžděmi opřít o zeď nebo jinou rovnou plochu, což vám také pomůže v delším udržení této pozice.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…