Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit na lekce, ani se složitě učit desítky pozic. Postačí vám jenom jedna. Jmenuje se Malasana. Jak na ni a s čím vším pomůže? -
Menu

Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit na lekce, ani se složitě učit desítky pozic. Postačí vám jenom jedna. Jmenuje se Malasana. Jak na ni a s čím vším pomůže?

Poslední roky je slovo jóga skloňováno stále častěji. Není se čemu divit, jelikož míst kde si ji lze zacvičit je stále více. Navíc se jedná o cvičení, které opravdu funguje. A to jak na tělo, tak i na mysl. Dokonce existuje několik různých druhů jógy, ze kterých plynou jednotlivé pozice. Díky ní se lze protáhnout, lze posílit, stejně jako lze eliminovat bolesti i zlepšit psychickou stránku. Najít tu pravou ale nemusí být snadné. Proto vám doporučíme začít jedním, podle nás nejlepším cvikem. Je to poloha Malasana, kterou se společně naučíme.

Co všechno dokáže jóga?

Kdo ji vyzkoušel, ten dává za pravdu v tom, že jóga je v dnešním světě skutečně něco, co dokonale funguje a díky čemuž můžeme být spokojenější. Ostatně dobře to reprezentuje i výčet všech věcí, kde pomáhá. Můžete jednoduše odstranit stres, stejně jako psychickou bolest. Můžete eliminovat nepřízeň, stejně jako špatné myšlenky. Stejně tak je možné zbavit se i fyzických bolestím, lze zlepšit kondici, protáhnout tělo a posílit. To jsou jasné důvody pro vyzkoušení. A nejlepší poloha? Rozhodně Malasana.

Když se podíváme na to, co dokáže přímo pozice Malasana, je výčet pozitiv také poměrně velký a také poměrně bohatý. Je třeba říci, že se lze díky této pozici zbavit stresu, stejně jako je možné získat zcela novou životní sílu. Může dojít také k celkovému osvěžení vašeho života. Pokud mluvíme o celkové fyzické stránce, tak nelze zapomínat na to, že se lze zbavit bolestí zad, stejně jako je možné natažení páteře, ale dále nelze zapomínat také na to, že lze i protáhnout břišní svaly, kdy dojde také k jejich posílení. To vede i k hubnutí v těchto partiích. To je u této pozice zajímavý klad navíc.

Malasana je doporučována hlavně ženám

Proč právě jim? Je to kvůli dalším pozitivům, které může tato pozice přinášet. I tady se musíme na několik z nich podívat. Dokáže například to, že umí eliminovat možné nepravidelnosti menstruačního cyklu, stejně jako zajistí, že menstruace nebude spojena s velkou bolestivostí, ani s velkými výkyvy nálad. U žen v pokročilejším věku dokáže eliminovat nepříjemné ukládání tuků v oblasti podbřišku.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…