Toto jsou ty nejkrásnější sukulenty do květináčů, jaké jsem kdy viděla! Nepotřebují žádnou extra péči, a proto je chci mít všechny doma!

Sukulenty jsou vděčnou rostlinou, protože nevadnou, neschnou, těžko je přelijete a jsou celoročně krásně zelené a zajímavé. Je jich nespočet, vybrat si proto můžete ty nejkrásnější pro Vaše oči. Jaké by to bylo, kdyby stůl nezdobila celoročně svěží zeleň?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Sukulenty jsou mrazuvzdorné a mají rádi vodu. Vlhkost akumulují v tkaninách a listech, které jsou díky dostatku vody krásně nabobtnalé a bohaté. V současnosti známe přibližně 15 000 druhů sukulentů! Tito drobní zelení bojovníci za život v tropických zemích, kde by se ve volné přírodě dařilo snad pouze kaktusům, aktivně čistí vzduch a dodávají kyslík do domovů, které trápí horka. Nevyžadují pozornost, žádnou speciální péči, jen milý pohled a trochu zálivky. A na oplátku se s sebou nechají dělat, co se Vám zlíbí. Například i toto.

Sukulenty v mušlích

Nejkrásnějším přírodním květináčem pro sukulenty jsou právě mušle. V nich vynikne jejich přímořský charakter a vyjímají se v nich jako královny všech rostlin. Příroda se nedá podvádět a když spojíte dva úkazy vytvořené bez zásahu člověka, nemůže to vypadat jinak než nádherně.

V přímořských oblastech oceníte sukulenty asi nejvíce. Zde totiž živé řezané květiny vydrží opravdu krátce, proto se majitelé obchůdků, ale i soukromých domů nesnaží o nemožné. Raději využívají to, co příroda nabízí a květiny nechávají růst v zemi, kde vydrží aspoň o něco déle.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Sukulenty se staly součástí všech teplých zemí, do kterých se pomalu dostáváme i my. I přesto, že se nacházíme ve Střední Evropě, počasí nám okatě naznačuje, že teplotní pásma se posouvají, proto se dříve či později, naše klima, zejména během léta, stane tropickým. Nuž a tehdy se v domech a bytech nebude vyjímat více žádná jiná rostlina než sukulent.

To, že sukulenty nebývají jen zelené, dokazuje právě tato odrůda. Kromě toho dokáže plnohodnotně nahradit i květiny, protože pokud má sukulent dostatek světla a není v průvanu, vyžene i nádherně a nejednou barevné květy.

Sukulenty jsou hitem již nějaký ten rok, ale většinou je upřednostňují milovníci moderních interiérů nebo ženy, které nejsou velkými pěstitelkami.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Sukulenty dokáží oživit každou místnost. Sálá z nich čerstvost, svěžest a nádech léta.

Pokud byste nevěděli, co si do mušle zasadit, zkuste to pro začátek s odrostlým aloe. Pokud najdete v květináči s aloe vera malý výhonek, opatrně ho oddělte a přesaďte do mušle. Uvidíte, jak rychle se chytí a naroste do nádherných rozměrů.

Pokud zvládnete udržet při životě aloe, s ostatními sukulenty to už nebude žádný problém.

Při větších rostlinách ve větších mušlích můžete experimentovat i s kamínky či menšími mušličkami. Mnozí mušle zvrchu pokrývají i pískem, aby byl dojem autentičtější.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Sukelenty se v mušli začnou i samy množit, až se jednou ráno vzbudíte a naskytne se Vám takovýto utěšený pohled.

Líbí se Vám? Zasadit si je doma můžete i Vy. Stačí, když si z nejbližší dovolené u moře přinesete mušli s dostatečnou hloubkou na zakořenění rostlinky. Ta jí naštěstí hodně nepotřebuje, takže nádherná středomořská dekorace může zkrášlovat i Vaše stoly.