Domů DOMÁCNOST Toto jsou ty nejpříznivější rostliny do domácnosti: Do rodiny Vám přinesou štěstí...

Toto jsou ty nejpříznivější rostliny do domácnosti: Do rodiny Vám přinesou štěstí a prosperitu!

O tom, že existují rostliny vysílající pozitivní, ale i negativní energii, víme už celé roky. No nikdy přesně nevíme, které to jsou, a tak si nejednou pořídíme i takové, které by klidně mohly být někde jinde, kde by nadělali méně škody. Říká se, že pěstování těch správných pokojových rostlin přináší do rodiny prosperitu a štěstí. Nachází se některá z nich i u Vás?

Při koupi pokojových rostlin by měli být lidé o něco opatrnější a vybírat by si měli s citem a přesností. Aby Vaši zelení přátelé nenadělali více škody než užitku, zjistěte si o nich více. Například právě tyto zelené ozdoby Vám do domu nepřinesou nic víc, než příjemné a hezké emoce.

Pozitivní vlivy

Rostliny pozitivně ovlivňující psycho-emocionální stav lidí, nejsou výmyslem šarlatánů. Je třeba si uvědomit, že rostliny jsou živé, a tak i jejich vliv na člověka není zanedbatelný. Mnohé nám dokážou rozjasnit den už jen tím, že jsou. Jiné nám ho dokážou pokazit a ani nevíme jak. Stačí, že je máme v ložnici a ráno se budíme chronicky unavení. Které rostliny si do domu pořídit, abychom se cítili fajn a byli šťastní?

Bazalka

Populární koření je miláčkem většiny žen a ne náhodou. Možná jste netušili, že bazalka dává kořeněnou chuť nejen jídlům, ale i životu. Naši náladu pozitivně ovlivňuje linalool, přirozeně se vyskytující terpenový alkohol obsažen i v množství jiných květin a rostlin. Bazalka v květináči na parapetu okna nikdy není na škodu.

Pelargónie

Tyto veselé a krásně kvetoucí květiny se nejčastěji pěstují na balkonech, ale mnoho žen nimi nepohrdne ani v domácnosti. A dobře dělá, protože pelargónie akumulují pozitivní energii, podporují klid a eliminují stres a psychické zatížení.

Břečťan

Břečťan úžasně čistí vzduch. Jeho slaboučká vůně má vliv na nervový systém, proto se doporučuje dávat do ložnic, kde pozitivně ovlivňuje zdravý a klidný spánek a očišťuje mysl od negativních myšlenek.

Ledviník

Ledviník má podobné účinky jako břečťan, filtruje vzduch, odstraňuje toxiny a nejlépe se jí daří na parapetu oken, kde má dostatek světla. Kromě toho je krásná, takže Váš pokoj její zelená barva rozjasní a osvěží. Říká se, že tato rostlina dokáže vyhnat z domu zlé duchy ještě lépe než kočka.

Levandule

Levandule má zklidňující účinky, je krásná, takže polahodí i očím i duši. Jediný problém je v tom, že málokdy vydrží v květináči. Pokud chcete klid a dobrou náladu pěstujte levanduli. Pokud se jí uvnitř nedaří, stačí když si budete výtažek z ní dávat do mističky s vodou. Vzduch Vám nejen osvěží, ale i nabudí Vaši mysl na hezčí myšlenky.

Růže

Růže nejen krásně voní, ale daří se jim i v interiérech. Provonění růží dodává domů pocit pohodlí a klidu, jejich silice obsahují složky pozitivně ovlivňující emoce. Lidé pěstující růže se dokáží rychleji a správněji rozhodovat zejména ve vypjatých situacích.

Lopatkovec

Lopatkovec čistí vzduch a věděli to už v minulosti. Nazývali ho také „dámské štěstí“, protože měl pozitivní vliv na rodinný život, pomáhal odstraňovat pocity úzkosti a dodával energii nejen na práci, ale i na rodinu. Rychle si ho pořiďte a dobře ho opatrujte.

Orchidej

Orchidej je přesně ta rostlina, na kterou byste si měli dávat pozor. Pokud ji máte v ložnici, určitě ji okamžitě přemístěte do denní místnosti, protože ve Vašem spánku může nadělat hodně špatného. V denní místnosti však dokáže lahodit očím. Existuje však skupina lidí, kterým orchidej obecně překáží kdekoliv. Je velmi pravděpodobné, že nelžou. Orchidejím někteří lidé opravdu nejsou sympatičtí a zpravidla ani orchideje nebývají sympatické těmto lidem. Jednoduše řečeno, ne každý snese orchideu a ne každá orchidej snese člověka.

Rozmarýn

Voňavý rozmarýn už v dávné minulosti symbolizoval krásné vzpomínky a vnitřní klid. Říká se, že lístky rozmarýnu jsou v neustálém kontaktu se sluncem a proto velmi pozitivně ovlivňují duševní rovnováhu, ale i náladu.

Konvalinky

Konvalinky jsou odedávna označovány jako symbol štěstí. Vypěstovat je v květináči není jednoduché, ale dá se to. Pokud se budete o ně starat, odměnou Vám bude štěstí po celý rok.

Kam dál?

9 způsobů, jak Vám může pomoci běžný citrón. Je to skvělý tahák pro Vaše zdraví i krásu!

Chcete v kuchyni působit jako profesionál? Zde je 14 chytrých triků, které Vám s tím pomůžou!

Děsí Vás pohled na Vaší lednici pokaždé, když ji otevřete? Zde je 10 brilantních triků, jak efektivně zorganizovat Vaší lednici!

10 příznaků, že je to více než jen stres! Zde je návod, jak zjistit, zda jsou Vaše problémy hlubší než běžná úzkost!

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Další články