Toto jsou ty nejpříznivější rostliny do domácnosti: Do rodiny Vám přinesou štěstí a prosperitu!

O tom, že existují rostliny vysílající pozitivní, ale i negativní energii, víme už celé roky. No nikdy přesně nevíme, které to jsou, a tak si nejednou pořídíme i takové, které by klidně mohly být někde jinde, kde by nadělali méně škody. Říká se, že pěstování těch správných pokojových rostlin přináší do rodiny prosperitu a štěstí. Nachází se některá z nich i u Vás?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Při koupi pokojových rostlin by měli být lidé o něco opatrnější a vybírat by si měli s citem a přesností. Aby Vaši zelení přátelé nenadělali více škody než užitku, zjistěte si o nich více. Například právě tyto zelené ozdoby Vám do domu nepřinesou nic víc, než příjemné a hezké emoce.

Pozitivní vlivy

Rostliny pozitivně ovlivňující psycho-emocionální stav lidí, nejsou výmyslem šarlatánů. Je třeba si uvědomit, že rostliny jsou živé, a tak i jejich vliv na člověka není zanedbatelný. Mnohé nám dokážou rozjasnit den už jen tím, že jsou. Jiné nám ho dokážou pokazit a ani nevíme jak. Stačí, že je máme v ložnici a ráno se budíme chronicky unavení. Které rostliny si do domu pořídit, abychom se cítili fajn a byli šťastní?

Čtěte také: 17 nejlepších kosmetických triků od profesionální vizážistky, bez kterých si neumím představit život. Za nápad číslo 7 budete děkovat!

Bazalka

Populární koření je miláčkem většiny žen a ne náhodou. Možná jste netušili, že bazalka dává kořeněnou chuť nejen jídlům, ale i životu. Naši náladu pozitivně ovlivňuje linalool, přirozeně se vyskytující terpenový alkohol obsažen i v množství jiných květin a rostlin. Bazalka v květináči na parapetu okna nikdy není na škodu.

Pelargónie

Tyto veselé a krásně kvetoucí květiny se nejčastěji pěstují na balkonech, ale mnoho žen nimi nepohrdne ani v domácnosti. A dobře dělá, protože pelargónie akumulují pozitivní energii, podporují klid a eliminují stres a psychické zatížení.

Břečťan

Břečťan úžasně čistí vzduch. Jeho slaboučká vůně má vliv na nervový systém, proto se doporučuje dávat do ložnic, kde pozitivně ovlivňuje zdravý a klidný spánek a očišťuje mysl od negativních myšlenek.

Ledviník

Ledviník má podobné účinky jako břečťan, filtruje vzduch, odstraňuje toxiny a nejlépe se jí daří na parapetu oken, kde má dostatek světla. Kromě toho je krásná, takže Váš pokoj její zelená barva rozjasní a osvěží. Říká se, že tato rostlina dokáže vyhnat z domu zlé duchy ještě lépe než kočka.

Levandule

Levandule má zklidňující účinky, je krásná, takže polahodí i očím i duši. Jediný problém je v tom, že málokdy vydrží v květináči. Pokud chcete klid a dobrou náladu pěstujte levanduli. Pokud se jí uvnitř nedaří, stačí když si budete výtažek z ní dávat do mističky s vodou. Vzduch Vám nejen osvěží, ale i nabudí Vaši mysl na hezčí myšlenky.

Růže

Růže nejen krásně voní, ale daří se jim i v interiérech. Provonění růží dodává domů pocit pohodlí a klidu, jejich silice obsahují složky pozitivně ovlivňující emoce. Lidé pěstující růže se dokáží rychleji a správněji rozhodovat zejména ve vypjatých situacích.

Lopatkovec

Lopatkovec čistí vzduch a věděli to už v minulosti. Nazývali ho také „dámské štěstí“, protože měl pozitivní vliv na rodinný život, pomáhal odstraňovat pocity úzkosti a dodával energii nejen na práci, ale i na rodinu. Rychle si ho pořiďte a dobře ho opatrujte.

Orchidej

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Orchidej je přesně ta rostlina, na kterou byste si měli dávat pozor. Pokud ji máte v ložnici, určitě ji okamžitě přemístěte do denní místnosti, protože ve Vašem spánku může nadělat hodně špatného. V denní místnosti však dokáže lahodit očím. Existuje však skupina lidí, kterým orchidej obecně překáží kdekoliv. Je velmi pravděpodobné, že nelžou. Orchidejím někteří lidé opravdu nejsou sympatičtí a zpravidla ani orchideje nebývají sympatické těmto lidem. Jednoduše řečeno, ne každý snese orchideu a ne každá orchidej snese člověka.

Rozmarýn

Voňavý rozmarýn už v dávné minulosti symbolizoval krásné vzpomínky a vnitřní klid. Říká se, že lístky rozmarýnu jsou v neustálém kontaktu se sluncem a proto velmi pozitivně ovlivňují duševní rovnováhu, ale i náladu.

Konvalinky

Konvalinky jsou odedávna označovány jako symbol štěstí. Vypěstovat je v květináči není jednoduché, ale dá se to. Pokud se budete o ně starat, odměnou Vám bude štěstí po celý rok.