K čemu je díra, kterou najdeme u všech bot? Pravděpodobně to netušíte

Existuje několik druhů bot, které mají sklon k tomu, že působí nohám nepohodlí a podráždění, který se ale lze absolutně vyhnout. Po této nepříjemné události vás budou bolest nohy a nebudete se moci vydat na pěknou procházku, kterou byste rádi absolvovali. Věděli jste ale, že je možné se tomu snadno vyhnout s jednoduchým trikem a díky samotným botám?

Patní zámek

Takhle se podivná dírka na botách ve skutečnosti nazývá. Většina z nás si myslí, že jde o nehodu výrobců a příležitost, jak mohou své zákazníky trápit se záhadami. Ve skutečnosti má ovšem své poslání. Každý má svůj vlastní způsob vázání bot. Někteří mají raději dvojité uzly, jiní jednoduché uzly nebo smyčky. Většina z nás pravděpodobně nepoužívá horní otvor pro tkaničku, ačkoli byste to měli udělat, aby se vaše nohy cítili za všech okolností pohodlně.

Někdy se můžeme setkat také s názvem „Block Heel“. Při chůzi nebo běhu je důležité si boty správně zavázat. Poslední díra u boty vám může pomoci vyhnout se tření obuvi a bolesti nohou, protože drží nohu pevně v botě. Úplně stačí, když ji zapojíte do klasického vázání boty. Může se to zdát podivné, ale nohu budete mít hezky fixovanou a nebudou se vám dělat puchýře.

Čtěte také: Jak se zbavit zamlžování brýlí při nošení roušky

Jak na to?

Správné vázání je docela jednoduché, jen to chce trochu cviku a především na to nezapomenout. Tkaničku protáhnete nejvyšší dírkou zepředu a necháte ji tak, aby se vytvořila očka. Těmi protáhnete tkaničku z druhé strany a pořádně utáhnete. Následně stačí botu zavázat tak, jak jste běžně zvyklí.

Díky tomuto snadnému triku můžete začít v klidu běhat a chodit na dlouhé túry. Ve většině případů si nemusíte kupovat žádnou speciální obuv, protože tuto speciální dírku má většina modelů. Při koupi se na to dobře podívejte a v případě sportovních a turistických bot si vyberte ty, které mají patní zámek. Tak si užijete výšlap a nohy vám poděkují i další den