Také jste si vždy říkali, na co jsou ty malé sáčky s kuličkami, které většinou nacházíme v botách? Pravděpodobně je na nic extra po rozbalení bot nevyužijete, že? Jenže to je chyba. Tyto kuličky vám mohou ulehčit život a zachránit vaše peníze v určitých situacích. Nevěřte povídačkám, že jsou toxické a nebezpečné. To ale neznamená, že byste je měli jíst! Chceme tím jen říct, že se i po rozbalení krabice s botami dají skvěle využít. Zjistěte jak!

Kuličky z oxidu křemičitého a jak je využít

Tyto kuličky se dávají ke zboží proto, aby pohlcovaly vlhkost. Hodí se proto k věcem, které jsou dlouho na skladě. Díky tomu nedojde k jejich zničení. Co ale s těmito podivnými balíčky dělat poté, co zásilku vybalíte?

Můžete je použít pro vaše sportovní batohy a tašky na trénink. Pokud se totiž během tréninku opravdu zapotíte, a poté se navíc ještě vysprchujete, máte tašku plnou mokrých a zpocených věcí. Co s tím? Vše totiž velmi rychle zatuchne. Toto můžete vyřešit právě sáčky s kuličkami. Nasají do sebe vlhkost z oblečení a ručníku. A vám už se nikdy nestane, že vás po příchodu domů udeří do nosu zápach ze zvlhlých věcí.

Gelové kuličky dokážou také prodloužit životnost make-upu. Díky tomu, že pohlcují vlhkost, make-up déle vydrží a bude stále jako nový. To samé platí pro oblečení v bytě, kde je vysoká vlhkost. Už se vám nestane, že by vám oblečení ve skříni zatuchlo. To se totiž děje kvůli přebytečné vlhkosti. Díky kuličkám se toho zbavíte. A nebudete muset tak často prát. Ušetříte peníze.

Zachraňte mobilní telefon nebo hodinky

Zamlžil se vám displej u telefonu nebo náramkových hodinek? To je pěkně nepříjemná věc. Často musíme investovat nemalé částky do opravy v servisu. Co kdybychom vám řekli, že stačí mobil nebo hodinky dát do nádobky k těmto kuličkám a nechat přes noc? Vlhkost by měla zmizet.

Sdílejte článek