K čemu se bude hodit hřebíček?

Hřebíček patří mezi koření, které se používá především během vánočních svátků. Ani během roku byste na ně neměli zapomínat, protože obsahuje spoustu látek, které pomohou v boji proti zdravotním problémům. V lékárnách vám o jeho účincích neřeknou, ale už naše babičky věděly, proč ho mít doma ve větším množství.

Jak si pomoci od bolesti zubů pomocí hřebíčku?

Možná jste si v dětství všimli, že vaši rodiče často žvýkali kousek hřebíčku nebo dokonce zázvoru. Mělo to hlavně zdravotní smysl. Chuť sice nemusí být úplně dobrá, ale pokud měli problémy se zuby, žvýkání koření jim ulevilo od bolesti. Znáte ten pocit, kdy vás bolí celá ústa, a vy nevíte, co to způsobuje?

Možná máte zánět dásní, možná máte díru v zubu. I proto jsou vhodné kousky hřebíčku, které si dáte do pusy a žvýkáte. Mnoho lidí ale netuší, že si právě hřebíčkem mohou pomoci, přitom ho najdou v každé domácnosti. Uleví jako první pomoc v případě, že musíte počkat s návštěvou zubaře. Můžete sice brát prášky proti bolesti, ale hřebíček nic nepřekoná.

Čtěte také: Uspořádejte své šperky: Na policích, lapači snů, nebo obyčejné větvi

Zkuste i zázvor, který pomůže od bolesti

Nejen hřebíček, ale také další suroviny mohou pomoci od bolesti zubů. Vyzkoušejte například skořici, kterou častou používáme například do vánočních perníčků, nebo zázvor, kterým si ochucujeme vodu nebo čaj. Stačí přiložit na bolavé místo, chvilku ponechat a za chvíli se zbavíte bolesti. Je ale potřeba tento postup pravidelně opakovat, aby se bolest nevracela.

Pokud budete hřebíček nebo zázvor kousat, účinky se dostaví o to rychleji. Bolesti zubů se ale můžete zbavit tak pomocí teplé slané vody, kterou budete kloktat. Smíchejte dvě lžičky soli ve sklenici vody. Pomoci může také cibule a studené obklady z ní vyrobené. Česnek bude navíc působit protizánětlivě. Určitě doma najdete spoustu možnosti, jak si ulevit od bolesti zubů.

Zdroj: tudasfaja.com