K čemu se mohou hodit vlašské ořechy?

Bojíte se, že vám časem budou vypadávat vlasy? Chcete jim dopřát péči, kterou si zaslouží, ale nevíte, jak na to? Pomoci mohou vlašské ořechy, jejichž síla je známá již po několik staletí. Zapomeňte na cukroví nebo jiné dobroty a ořechy využijte v péči o vlasy i o pokožku. Z listů ořechu si můžete vyrobit tinkturu, kterou oceníte po celý rok.

Kdy se vyplatí sbírat listy ořešáku?

Ořešák je strom, který můžete snadno vysadit i na vaší zahradě. Vlašské ořechy si pak můžete posbírat a uschovat. Od května do srpna pak můžete sbírat listy, které se používají právě na výrobu tinktury. Obsahují účinné látky, které obohatí strukturu vlasů. Budete potřebovat asi 2-3 kg čerstvých listů, více byste jich ze stromu brát neměli, protože byste ho jinak poškodili.

Listy pak vysušte na stinném místě a potom se můžete pustit do vaření tinktury. K tomu budete kromě listů ještě potřebovat 150 ethylalkoholu a 100 ml pramenité vody. A jak probíhá samotná příprava? Listy dejte do hmoždíře, nadrťte a poté přesypte do zavařovací sklenice. Zalijte vodou a alkoholem a nechte dva týdny odstát. Musíte ale sklenici protřepávat, aby se suroviny smíchaly.

Čtěte také: Jak vyčistit koupelnu? Držte se jednoduchého postupu

Jak tinkturu používat?

Následně směs přeceďte a dejte na 5-6 dní do lednice. Pokud ji tam necháte, tinktura vydrží čerstvá až dva roky pro dni přípravy. Určitě je také důležité vědět, jak ji používat. Používá se totiž pouze několik kapek. 10-12 kapek dejte do jednoho litru vodu, s tou si umyjte vlasy a směs také vmasírujte do pokožky hlavy. Po deseti dnech uvidíte a ucítíte změnu.

Vlasy budou díky ořechům zpevněné, nebudou vám tolik vypadávat a budou viditelně silnější a zdravější. Vyplatí se tímto receptem obohatit například kamarádku nebo rodinu. Mnoho lidí trápí nejen vypadávání vlasů, ale také chtějí mít co nepřirozenější barvu vlasů. Té také dosáhnete používáním vlašských ořechů.

Zdroj: tudasfaja.com