K čemu slouží uzávěr v oleji? Vyhazovat byste ho neměli!

Na internetu najdete obrovské množství tipů a triků, které vám usnadní život v domácnosti. Všechny triky pro každodenní život jsou nenahraditelné. Jakmile je začleníte do běžného života, budete se mít mnohem lépe. Uvidíte, že všechno jde jako po másle a máte mnohem více volného času. Dnes vám poradíme, jak si usnadnit smažení nejrůznějších pokrmů.

Zajímavý kuchyňský trik

Běžný olej na smažení nebo olivový olej má doma prakticky každý. Jedná se o jednu ze základních surovin, bez kterých se v kuchyni neobejdete. Málokdo ví, že uzávěr na lahvi od oleje má velmi zajímavé využití. Budete překvapeni, jak vám může tento malý kus plastu usnadnit práci v kuchyni. Navíc vám ušetří ještě peníze, protože díky tomuto triku nebudete používat více oleje, než je nutné. A všichni víme, že slunečnicový, řepkový ani olivový olej nejsou právě zadarmo.

Jak využít zátku od oleje naplno?

Asi vás to nikdy nenapadlo, ale uzávěr z vnitřní části lahve byste neměli vyhazovat. Většina lidí olej otevře a ihned ho vyhodí. Místo toho s ním můžete udělat něco lepšího. Otočte zátku dnem vzhůru a vložte ji zpět do hrdla lahve. Díky tomu získáte malou výlevku, která zajistí pohodlnější nalévání oleje do pánve. Již vám nikdy nebude stříkat okolo, nebudete mít mastnou polovinu kuchyně a ještě ušetříte na oleji, protože se vám bude mnohem lépe dávkovat při vaření nebo smažení.

Čtěte také: Pomocí jaké metody budete mít svěží ručníky?

https://www.webniusy.com/

Pobyt v kuchyni si můžete vždy usnadnit

Tento trik můžete využít u každé lahve s olejem, která má klasický typ hrdla a vnitřní uzávěr. Tento uzávěr se nachází také u některých lahví se sirupem do nápojů. U nich tento jedinečný trik můžete také vyzkoušet. Vaše pití nebude již nikdy přeslazené, protože si budete přesně dávkovat množství sirupu. Navíc nebudete mít po celé kuchyňské lince sladké kapky, které byste museli jinak uklízet. Vyzkoušejte tento jedinečný trik a sami uvidíte, jak skvěle funguje!

Zdroj: webniusy.com