K malému chlapci s downovým syndromem se přiblížil pes: Nikdo nevěděl, co se bude dít a potom se to stalo – tohle VIDEO obletělo celý svět!

Děti s Downovým syndromem bývají sice zdrženlivější, nicméně mnohem citlivější a srdečnější. Jeden takový chlapec jménem Hernan z Buenos Aires v Argentině chytil za srdce internetovou populaci poté, co zhlédla videozáznam, jak se toto dítě seznamuje s přátelským labradorem jménem Himaláj. Po počáteční nedůvěře oba skončili v přátelském a radostném objetí. Jejich seznamovací krůčky však byly velmi zvláštní a dojemné.

Labrador si získal srdce postiženého dítěte

Lidé a psi jsou spojeni přátelským poutem už po desetitisíce let. A jakožto věrní kamarádi k sobě mají vždy velice blízko. Krásným důkazem je video asi čtyřletého malého chlapečka Hernana, který trpí genetickým Downovým syndromem a který byl zpočátku vůči velkému béžovému chlupáčovi značně nedůvěřivý. Pejsek si ale mistrně poradil a získal si chlapcovu důvěru.

Když se přítel Hernanovy matky Anny rozhodl přivést s sebou na návštěvu svého psa Himaláje, nejspíš už tak trochu tušil, že jeho společnost bude ze strany dítěte velice vítaná. Nakonec se ukázalo, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které mohl učinit.

Položil mu tlapku na rameno, chlapec učinil totéž

Chlapec seděl na betonovém dvorku, když k němu Himaláj přišel a podíval se mu do očí. Posadil se před něj nejprve v uctivé vzdálenosti, aby chlapce nevyděsil. Jakmile se spojili očima, začali se k sobě přibližovat, až seděli na dosah ruky, nebo spíš tlapky. Himaláj natáhl svou velkou packu a položil ji stále trochu nedůvěřivému dítěti povzbudivě na rameno, jako by říkal: „No tak, kamaráde, budeme si spolu hrát.“

Podle Hernanovy matky Anny se chlapci příliš nezamlouvají jakékoliv fyzické kontakty. Nemá rád, když se ho ostatní dotýkají. Pejsek Himaláj ale „trpělivě naléhal“.

Dítě se zprvu tvářilo překvapeně, načež psovi gesto oplatilo. V jednu chvíli po sobě navzájem oba opakovali své pohyby a zkoumavě se dotýkali jeden druhého. Nakonec si padli do náruče. Hernan Himaláje objal a ten mu na oplátku položil svou hlavu do klína.

Od té chvíle byli oba nerozluční kamarádi a láskyplně si užívali nově nabytého společného přátelství. Dojemné tříminutové video zaujalo srdce tisíců uživatelů internetu a získalo téměř dva miliony zhlédnutí.