Kamarádka mi řekla o tomto stravovacím schéma. Připevnila jsem si ho na ledničku a nemohla věřit, jak rychle jdou kila dolů!

Buďme k sobě upřímní, 60-70 % žen, které drží dietu, jsou jen tzv. „ovce“. Jinými slovy, mnohé z nich to ani nepotřebují, jen je k tomu vede tlak společnosti. Pokud jste se již ale rozhodli z nějakého důvodu zhubnout, udělejte to alespoň zdravě. Toto stravovací schéma Vám může vskutku pomoci.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Naučte se vstávat tak, že pokaždé ráno vypijete šálek vody o pokojové teplotě s trochou citronové šťávy. Začněte a uvidíte, jak Vás to nastartuje do nového dne s chutí na vydatnou snídani, která je základem každého dne.

Jak zdravě zhubnout?

Pitný režim je nesmírně důležitý, zejména pokud se snažíte zhubnout. Pít byste měli vždy alespoň 20 minut před každým jídlem, ať už se jedná o snídani, oběd, či večeři. Sklenice čisté vody, nebo vody s citrónem naplní Váš žaludek, tělu dodá tekutiny, a tak Vás oklame, díky čemuž nebudete mít takový hlad. Pokud se naučíte na tento režim, zabijete dvě mušky jednou ranou.

Princip první tedy je: Před každým jídlem vždy sklenici vody!

Ke snídani si vždy připravte trochu ořechů. Vlašské, lískové nebo kešu, na druhu zkrátka nezáleží, jde jen o příjem potravin bohatých na energii. Ořechy pomohou jak Vaší pokožce, tak vlasům a nehtům. Přidejte je do vloček, nebo kaše, nebo si jich dejte samotnou hrst po slané snídani. Pokud máte rádi ke snídani sýry, nezapomeňte, že ořechy se k nim hodí přímo úžasně. Vskutku úžasná je např. sýrovo-ořechová pomazánka.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Po dvou hodinách ke svačině si dejte nejlépe jablko, nebo okurkový salát. Jednoduše si dejte něco lehkého, plného vody a vitaminů, aby Vám stihlo do oběda krásně vytrávit. Nikdy ale nezapomeňte na sklenici vody před každým jídlem.

Oběd by měl být klasický s polévkou. Ta napomáhá peristaltice střev, obzvláště ta zeleninová a teplá. Se smetanovými krémovými polévkami buďte opatrní, neboť obsahují dostatek kalorií, takže si případně dopřejte lehčí druhý chod. Hlavní chod byste nikdy neměli ochudit o zeleninu, či menší salátek. Díky tomu bude Vaše tělo rychleji spalovat a přijme zaslouženou dávku vitamínů.

Vždy mějte na paměti, že je svačina stejně důležitá, jako ostatní jídla. Možná jste si zvykli mít odpoledne kávu s dortem. Zkuste to ale nahradit ovocem, nebo alespoň celozrnnými sušenkami. Káva zůstává povolena.

Ve večerních hodinách si připravujte nejlépe pokrmy z masa a bez přílohy, případně jen se salátem. K večeři byste neměli jíst žádnou přílohu, tedy žádné brambory, rýži nebo těstoviny. Obsahují zbytečně mnoho sacharidů a Vaše tělo na noc zbytečně zatíží. Mimochodem, při hubnutí se je dobré také vyměnit klasickou sůl za mořskou.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Hodinu po večeři doporučujeme krátkou procházku, či domácí cvičení. Vaše tělo to napumpuje, a díky tomu spálí nadbytečné kalorie. V těle tak zůstanou jen ty, které jsou nezbytné pro správné fungování metabolismu.