Domů TIPY A TRIKY Kamarádka mi vysvětlila, jak zhubla během léta 7 kilogramů! Tato jedna věc...

Kamarádka mi vysvětlila, jak zhubla během léta 7 kilogramů! Tato jedna věc zatočí s nadváhou a dokonce funguje lépe než zázvor!

Sladký a šťavnatý meloun je každý rok skutečným hitem léta. Tuto dobrotu milují malí i dospělí a osvěžení, které nám během horkých letních dnů přináší, je k nezaplacení. Po tom, jak si pochutnáme na tomto oblíbeném ovoci, však plný talíř zelených zbytků z melounu obvykle končí v koši. Dnešní článek Vám prozradí, proč se ale nesoustředit jen na oblíbenou červenou dužinu, a jak využít meloun i s jeho kůrou, která je prospěšná pro naše zdraví.

Nejenže snížíme objem produkovaného odpadu díky kůře z melounu, kterou obyčejně vyhazujeme, ale dokonce dokážeme posílit naše zdraví, shodit přebytečná kila nebo zkrášlit pleť. Další výhodu kůry znají většinou zahrádkáři. „Slupka“ z melounu je skvělým hnojivem a můžeme ji využít i vysušenou. Pokud máte problém s málo šťavnatou úrodou nebo vysychající půdou, zaručeně byste měli využít zelené části melounu, které nekonzumujeme.

Maska na obličej

Části melounu, které obyčejně vyhazujeme, dokáží výrazně zlepšit kvalitu pleti. Meloun nejenže hydratuje, dodává pleti i potřebné vitamíny a díky zvýšené vlhkosti je pleť více napnutá a vypadá zdravější.

Hrubé zelené části melounu, které nekonzumujete, si nejprve omyjte. Následně odstraňte vrchní slupku (tmavozelená část na povrchu melounu) a nechte si jen světlé kousky tohoto ovoce. Ty pak rozmixujte a naneste na gázu. Přiložte si takto připravený meloun na pleť a nechte působit asi 20 minut. Hedvábná pokožka, jakou Vám zajistí tato procedura, Vás určitě překvapí.

Problémy s trávením

Pokud Vás trápí potíže s trávením nebo Vám bolesti způsobuje kolitida, meloun pro Vás představuje přírodní řešení bez nutnosti užití léků. Připravte si odříznutou kůru z melounu, na níž odstraníte vrchní tmavě zelenou slupku. Světlé části nakrájejte na malé kousky a 100 gramů takto nakrájeného melounu dejte vařit do litru vody.

Po sevření nechte vařit asi půl hodinu na mírném plameni. Následně odstavte ze sporáku a nechte ještě hodinu louhovat. Na závěr tento odvar přefiltruje a dopřejte si půl šálku třikrát denně.

Žlučové kameny

Žlučové kameny představují poměrně častý zdravotní problém populace. O bolestivých příznacích asi nejlépe vědí ti, kteří s touto nepříjemností již mají zkušenost. Meloun umí být ale skvělým pomocníkem z přírodní lékárny, jehož účinky byste měli jistě využít.

Zbytky z melounu uložte na pánev v jedné vrstvě a hojně posypte cukrem. Na mírném plameni je zahřívejte, dokud se nevytvoří jakýsi sirup. Tuto kapalinu následně přelijte do láhve (dle možnosti tmavé) a skladujte v chladničce. Dvakrát až třikrát do dne si pak přidejte jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu do čaje nebo vody.

Obezita

Starý známý problém, se kterým většina lidí bojuje dlouhodobě a neúspěšně. Co tak vyzkoušet metodu s pomocí melounové kůry, kterou byste tak či onak vyhodili? Tato „kúra“ Vás nestojí navíc ani cent a dokáže pomoci v boji proti nadbytečným kilům.

V první řadě je třeba připravit si melounový prášek. Přichystanou a omytou melounovou kůru zbavíme vrchní tmavě zelené slupky. Následně světlé části uložíme do trouby a necháme sušit na 50 až 70 stupňů, dokud se z nich neodpaří voda. Také melouny můžeme nechat na suchém a slunném místě, díky čemuž dosáhneme stejného efektu, ale trvá to o něco déle. Takto vysušené části umeleme v mlýnku (jako kávu) a uskladníme v dóze.

Následně si můžeme připravovat nápoj z „melounové kávy“. 2 polévkové lžíce tohoto prášku zalijeme půl litrem vroucí vody. Necháme louhovat asi hodinu a nápoj je připraven. 100 mililitrů tekutiny pijeme třikrát denně.

Pokud ale trpíte ledvinovými kameny nebo cukrovkou, využití těchto tipů byste měli konzultovat se svým lékařem.

Hodně štěstí při hubnutí!

Kam dál?

Čtyřicítka Vám už klepe na dveře? Pak je pro Vás těchto 10 stravovacích návyků hrozbou!

Věnujte pozornost svým nohám. Mohou vypovědět hodně o Vašem zdraví!

Zpozorovali jste první vrásky? Zde je 17 potravin, které skvěle fungují proti stárnutí tím, že posilují Vaši pleť zevnitř!

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Další články