Kamení nemusí být jenom odpadem. Když se vezme šikovně do ruky, je možné vytvořit si skvělou a praktickou dekoraci. Stačí jenom pletivo a inspirace. Podívejte se na ty skutečně nejpovedenější

Když někde leží hromada kamení, tak si každý řekne, že se jedná jenom o odpad, který by se měl vyhodit. Pravdou ale je, že kamení se dá i zajímavým způsobem využít k vytvoření jak skvěle vypadající, tak i praktické dekorace. Dají se z něho vytvořit takzvané gabiony, které jsou v exteriérovém designu obrovským hitem. Kdo tomu nevěří, ten se o tom může sám přesvědčit. Podívejte se na ty nejpovedenější realizace.

Jak na gabiony? Není to nic těžkého

Pokud si budete chtít něco podobného vytvořit i na vaší zahradě, je třeba vědět, že to rozhodně není absolutně nic těžkého. Stačí mít jenom dvě věci. Těmi je jak dostatek kamenů, tak samozřejmě také pletivo, do kterého kameny umístíte. A jak může vypadat výsledek? Podívejte se na ty nejpovedenější. Rozhodně vypadají skvěle.

Čtěte také: Chcete bydlet v hradě? Nyní máte příležitost, prodává se totiž nejmenší hrad v Anglii, který stojí stejně, jako středně velký byt v Londýně!

Zajímavý gril

Jak bylo zmíněno, gabiony mohou mít i svou praktickou funkci. Tady je toho dokonalá ukázka, která jenom potvrzuje to, že u této realizace máte jak efektivní designový doplněk, tak máte k dispozici také praktický gril.

Skvělé posezení

Proč klasika, když můžete být originální? Nemusíte využívat klasické nohy u stolu, když je můžete nahradit tímto řešením. Vypadá skvěle, je pevné a také se dobře hodí k vzhledu samotné dlažby.

Náhrada zdí

Na co cihla nebo podobný stavební materiál, když pomůže pletivo a kámen. To je příklad tohoto řešení u parkovacího přístřešku, kde můžete jasně vidět, jak skvěle vypadá. A samozřejmě dobře slouží jako ochrana.

Moderní květináč

Máte dost plastových květináčů? Tak je nepoužívejte a vytvořte si takové, které využívají část přírody – kameny. Stačí jenom krychlový základ, dostatek kamenů a do samotného středu můžete zasadit třeba stromek.

Netradiční stěny

Proč používat běžnou zeď, když můžete být kreativní. Tato realizace to jasně dokazuje. Navíc ukazuje na to, že pletivo nemusíte jenom plnit od spodu až nahoru. Můžete využít i některé solitérní prvky.

Unikátní jezírko

Jedná se o podobné řešení, jako v případě květináče. Ale s tím rozdílem, že zde nebudete nic sázet, ale doprostřed dáte nádobu s vodou. A tu už můžete vyzdobit třeba několika vodními rostlinami. Dokonalý výsledek.

Zahradní domek

Ten nemusí mít klasickou konstrukci. Může být i jednodušší a samozřejmě také mnohem zajímavější. Stačí, když místo běžného stavebního materiálu využijete kameny. Každá ze stěn vypadá skvěle, umožní realizaci okna i udrží střechu.

Základy plotu

Proč je vlastně betonovat, když je tu lepší a lépe vypadající možnost? Ano, jedná se právě o gabiony, které jsou zhruba 1 metr vysoké a složí jako základ plotu, který je také vyroben z přírodních materiálů.

Klasický plot

Nemusí to být nutně jenom základy, jelikož toto řešení lze použít i na celou realizaci plotu. Dobře vypadá a navíc máte jistotu, že k vám rozhodně nikdo neuvidí.

Malá zídka

Například na vaší terase, ale i kdekoliv jinde může být velmi zajímavým a také dobře vypadajícím prvkem. Jak můžete vidět na obrázku, nemusí mát jenom rovný tvar.

Jednoduché ohniště

Chcete si čas od času opéct buřta, ale nemáte k dispozici klasické ohniště? Nemusíte zoufat, jelikož vám pomohou gabiony. Řečení je podobné jako u květináče nebo u jezírka. Zde však bude uprostřed oheň.

Moderní sezení

Jako základ delších lavic skvělá volba. Zaručí odolnost, skvělý vzhled a také vysokou nosnost. Dále obložíte dřevem a výsledek je skvělý.

Stylové dekorace

Nemusí se jednat pouze o standardní tvary. jak můžete vidět, zajímavě vypadají i různé motivy zvířat, ale i lidí, nebo čehokoliv dalšího. Pro milovníka moderního umění skvělá věc.