David Hampl
18 prosince, 2019

Sice je prosinec, ale pokud se podíváme na teploty, bylo dlouhou dobu stále teplo, nad nulou. To však přerušila studená fronta, která přes naše území aktuálně přechází. Nejenom, že se musíme teple obléct. Je třeba počítat i s tím, že nás chlad potrápí na silnicích. Bohužel v Liberci bylo pro řidiče překvapení až příliš velké.

Komplikovaná řetězová nehoda

Mnoho řidičů cestovalo jako každý klasický den do práce. Řada z nich tam ale nedojela, jelikož počasí je výrazně překvapilo. V oblasti okolo Home Credit Areny se totiž na silnici vyskytla tolik nepříjemná ledovka. Šlo o jeden z jejích prvních výskytů letošní zimu, a tak mnoho motoristů překvapila. A to i proto, že poslední týdny byly stále teplo a řada z nich tak nedávala až tak velký pozor na top, v jakém stavu je vozovka.

Nehoda více než deseti automobilů

Stačil menší výskyt ledovky a na silnici ve čtvrti Horní Ružodol se najednou stala řetězová nehoda, kterou odneslo více než deset auto. Kdo se někdy dostal do problémů s ledovkou, ten ví, jak je jeho auto špatně ovladatelné. Připočtěme k tomu jistou nepozornost, nepřizpůsobení stavu jízdy a další účastníky silničního provozu a řetězová nehoda je na světě. Nejprve nabourají první a k nim se přidávají další a další. Situace byla na daném místě tak nepřehledná, že policie nedokázala v první chvíli ani říci, kolik vozů je nabouraných. Jejich odhad byl 10–15 automobilů.

Naštěstí bez zraněné

Škody jsou, to je zcela pochopitelné. Dobrou zprávou je však to, že při nehodě nebyl nikdo zraněn. Alespoň takové byly bezprostřední zprávy z místa nehody, ke které ve středu ráno došlo. Následky se odklízely poměrně dlouho dobu, jelikož bylo třeba odstranit více než 10 aut která blokovaly vozovku. V návaznosti na to musela policie dokonce uzavřít výjezdy I/14 na I/35, což dopravu v Liberci poměrně zkomplikovalo. Ti, co spěchali do práce museli buď čekat, nebo se vydat na alternativní, objízdné trasy.

Sdílejte článek