Káva na vlasy? Nejedná se o zvláštnost. Káva vás nejenom nakopne a dodá energii, ale když ji použijete na své vlasy, výjimečně jim prospějete. Jak přesně vám dokáže pomoci? -
Menu

Káva na vlasy? Nejedná se o zvláštnost. Káva vás nejenom nakopne a dodá energii, ale když ji použijete na své vlasy, výjimečně jim prospějete. Jak přesně vám dokáže pomoci?

Když se řekne káva, tak si každý představí šálek nejpopulárnějšího nápoje na světě. Ten se pije jak proto, že lidem dokáže díky kofeinu dodat energii, tak i proto, že jim chutná, nebo je spojený s relaxačním rituálem. Nejde ale o její jediné použití. Myslíte si, že káva na vlasy je něco zvláštního? Naopak. Je prokázáno, že když tuto plodinu budete pravidelně využívat i takto, výrazně se to podepíše na vaší kráse. Nevěříte? Zkuste to a uvidíte sami.

Proč právě káva? Důvodem je vysoký obsah kofeinu

Stále mluvíme jenom o hlavní složce, a to kofeinu. Ten umí nejenom dodat energii organismu, ale jedná se také o látku, která dokáže velmi efektivně zabránit vypadávání vlasů. A to nejenom tak, že ho ve své podstatě minimalizuje, ale také fakt, že začne stimulovat pokožku hlavy, začne stimulovat vlasové folikuly a výsledkem je to, že vlasy začnou opět výrazněji růst. Nejde navíc o jediný klad, jelikož nelze zapomínat také na to, že vlasy budou po aplikaci výrazně silnější a pevnější.

S kávou tedy dosáhnete toho, že vlasy budou silné, že budou zdravé a tak budou i skvěle vypadat. Zastavíte případné vypadávání a stimulujete růst současných, ale i nových. Zlepšíte kvalitu pokožky hlavy, stejně jako posílíte vlasové folikuly a samotné vlasové kořeny. To vše jenom díky kávě. A jak na její použití? Kávová maska na vlasy je tím pomocníkem, kterého si vytvoříte doma i vy. Jak na to? Máme pro vás recepty na několik z osvědčených masek.

Kávová maska s kokosovým olejem

Příprava této masky je velmi jednoduchá, jelikož na ní budete potřebovat jenom mletou kávu a následně jenom kokosový olej. Tyto dvě ingredience smíchejte v poměru 1 ku 2. Tedy například 1 lžička kávy a  2 lžičky oleje. Poté nechte zhruba 10 – 15 minut odpočinout, aby se složky dobře propojily. Nyní už můžete začít s aplikací na vaší vlasovou pokožku. Zde nechte působit ideálně po dobu 45 minut. Potom vlasy nejprve opláchněte vodou, potom je umyjte šamponem a následně na závěr opět důkladně opláchněte. Tato varianta je vhodná především pro posílení kořenů.

Kávová maska s medem

Co je vyžadováno na přípravu této masky? Opět se jedná v ideálním případě o čerstvou mletou kávu, dále také o olivový olej a samozřejmě také o zmíněný med. Směs se vytvoří tak, že od stejné ingredience dáte vždy stejné množství. Například jednu celou lžíci. Poté vše důkladně smíchejte, kdy by měla vzniknout poměrně hustá pasta. I tu poté naneste na pokožku vaší hlavy a nechte působit po dobu zhruba 30 minut. Poté opláchněte a umyjte šamponem. Tato verze se hodí ve chvíli, kdy chcete zamezit padání vlasů.

Kávová maska s kefírem

Zajímavý recept, který už vyžaduje podstatně více ingrediencí, než varianty více. Kladem je, že u všech bude opět použito stejné množství. Tedy například jedna lžička. Základem je opět čerstvě namletá káva. K ní se přidá také kefír, popřípadě to může být nízkotučný jogurt. Potom je to ještě čistá voda. Zapomínat nelze ani na esenciální oleje, kdy je vhodná kapka levandulového, kapka pomerančového a kapka eukalyptového. Všechny ingredience následně smíchejte a aplikujte do vlasů zhruba na 30 minut. Poté opláchněte. Tento recept se hodí když chcete stimulovat růst.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Střední dlouhé vlasy: ideální pro každou ženu, atraktivní účesy, díky…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene…

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme…
KRÁSA A MÓDA

Zbavte se křečových žil navždy zcela přirozeným způsobem – tajemství…

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji…
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

Toto se stane s vaším tělem, pokud sníte 1 banán…

Jak zhubnout? Nejlépe pomocí správné diety. Aktuálním velkým hitem je takzvaná japonská ranní dieta, která je unikátní tím, že je…
KRÁSA A MÓDA

Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit…

Asi každá žena touží po krásné a hebké pokožce bez chloupků. Bohužel většina z nás nemá to štěstí, aby nám chloupky…