Káva zabíjí a ničí vaše zdraví – také znáte hlavní mýty kolem nejpopulárnějšího nápoje? Podívejte se na řadu věcí doopravdy. Překvapí vás, že v mnohém je šálek kávy dokonce i prospěšný. V čem? -
Menu

Káva zabíjí a ničí vaše zdraví – také znáte hlavní mýty kolem nejpopulárnějšího nápoje? Podívejte se na řadu věcí doopravdy. Překvapí vás, že v mnohém je šálek kávy dokonce i prospěšný. V čem?

Nepijte kávu, jelikož vám může způsobit mnoho zdravotních problémů a dokonce vás může třeba i zabít. Slyšeli jste tyto informace? Nutno říci, že ve většině případů se jedná o časté mýty, které se tohoto nápoje týkají. Nepopíráme, že některé negativní vlastnosti skutečně mít může. Zároveň ale nelze zapomínat na to, že jich má i řadu pozitivních. A jakých konkrétně?

Snižuje riziko vzniku Parkinsonovy choroby a Alzheimerovy choroby

Obě tyto nemoci jsou velkým postrachem především starších lidí. To proto, že léky umí následky pouze tlumit, ale léčit tento problém neumí. Proto může přijít na řadu právě káva. Podle několika výzkumů, které proběhly v Tampě, se zjistilo, že obsah kofeinu v kávě může působit na lidské zdraví tak, že sníží rizika u obou onemocnění. A to skutečně velmi výrazně, jelikož zde mluvíme o tom, že se riziko sníží až o celých 65 procent. A to už je opravdu velmi zajímavé číslo. Stačí si dát jeden šálek denně.

Snižuje riziko vzniku cirhózy

Játra jsou jakýmsi sýrem lidského těla, jelikož filtrují všechno špatné. Co v lidském organismu nemá být, to játra zachytí. Co zde naopak může zůstat, to pouští dál. V souvislosti s tím je třeba říci, že játra mohou být velmi zatěžována. Hlavně potom alkoholem, kde hrozí riziko cirhózy jater. Pokud jí nechcete riskovat, tak samozřejmě přestaňte tolik pít alkoholické nápoje a naopak začněte s pitím kávy. Pravděpodobnost tohoto problému klesne až o polovinu.

Posiluje kardiovaskulární systém

Možná jste si přečetli, jak kofein škodí srdci. Pokud je ho opravdu velké množství, může k tomu docházet. Když je ho ale množství optimální, tak může naopak pomáhat. A to tak, že posiluje kardiovaskulární systém. Vědci z Národní univerzity v Singapuru totiž zjistili, že kdo pije kávu pravidelně, ten může riziko srdečních problémů snížit až o 33 procent.

Snižuje riziko vzniku rakoviny

Jedna z nejobávanějších nemocí je v dnešní době strašákem v podstatě každého. A rozhodně se není čemu divit, jelikož dobrý lék na ni zatím neexistuje. I proto je vhodné raději myslet na prevenci, kterou může přinášet právě káva. Stačí ji pít pravidelně a riziko se sníží. Odborníci z Univerzity Maria Negri tvrdí, že nejvíce káva pomáhá při rizicích rakoviny prsu u žen a rakoviny prostaty u mužů.

Zmenšuje riziko diabetu 2. typu

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…