Každá návštěva byla okouzlena mým parapetem plného rozkvetlých a voňavých orchidejí. Nyní vám prozradím, co byste měli udělat s tou vaší

Jste vášnivým pěstitelem, ale v poslední době nevíte, jakou rostlinku si vypěstovat? Máte zkušenosti s pěstováním orchidejí nebo vám to nic neříká? Chtěli byste nějak oživit svůj domov a vyzkoušet nějaké netradiční techniky pěstování a sazení? Nebaví vás klasické sazení a pěstování v květináčích nebo truhlících? Chcete vyzkoušet něco netradičního? Dnes vám ukážeme několik způsobů, jak si originálním způsobem můžete zasadit orchideje a prozářit a oživit svůj domov. Možná vás to bude inspirovat k dalším technikám a tipům, o které se rozhodně podělte, ať už se svými přáteli nebo na internetu.

Orchidej do každého domova

Orchideje jistě znáte a rozhodně o nich neslyšíte poprvé. Tyto nádherné rostlinky, které jsou na mnoha místech chráněné a je zakázáno je trhat, se v poslední době staly velmi oblíbenou okrasnou rostlinou mnoha domácností. Péče o orchideje je samozřejmě náročnější a je poněkud jiná než u klasických rostlinek, nicméně to má své nezapomenutelné kouzlo. Možná jste ani netušili, že orchideje se dají pěstovat v mnoha nádobách a různými způsoby než jen v květináči.

Zkuste experimentovat

Přesazovat orchideje z jedné nádoby do druhé je velmi důležité a každý to jistě zná. Orchideje se přesazují, když její kořeny přerostou nádobu, ve které se nachází. V tom případě je nutné pořídit větší nádobu a tam orchidej přesadit. A zde právě vzniká prostor pro experimentování, protože není vždy nutné přesazovat orchidej do tradičních květináčů, ale můžete použít i jiné metody a způsoby. Podívejte se na níže uvedené fotografie a nechte se inspirovat.

Inspirující nápady

Možností je celá řada, ale pokud vás v současné době nic nenapadá, tak zde je pár nápadů. Zasaďte orchideje do: sklenic, do dřeva, dřevěné nádoby, více orchidejí můžete zasadit do jednoho květináče, můžete také vyzkoušet bambusový košík nebo žebřík na květiny. Zasaďte je poblíž dlaždiček nebo využijte rozmanitosti nějaké větve. Nápadů je opravdu mnoho a pevně věříme, že vás tyto nápady budou dostatečně inspirovat.