Každé ráno jsem nalačno jedla lžíci tohoto oleje. Po pár dnech se mi normalizoval krevní tlak a snížil cholesterol!

Jistě jste už slyšeli o výhodách lněného oleje, ale jen zřídka mu věnujete pozornost. Důrazně ho doporučují lékaři, výživoví poradci, ale i ta hrstka lidí, která ho pravidelně používá. Bohatě se využívá jak v medicíně, tak v kosmetice. Navzdory jeho významným účinkům ho používá až žalostně málo lidí. Dnes Vám prozradíme o tomto produktu něco víc. Na co se lněný olej používá a v čem je tak výjimečný?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vzácný přírodní poklad

Specifikem lněného oleje při použití v kuchyni je jeho mírně nahořklá chuť, díky které výborně osvěží každé jídlo. Hodnota oleje pro lidské tělo je však především v jeho složení. Obsahuje mastné kyseliny, makro i mikro prvky. Podle hodnoty obsahu omega3-mastných kyselin je dokonce dvojnásobně bohatší než rybí olej. Pro ty, co jsou na ryby alergičtí, nebo je jednoduše nemají rádi, existuje náhrada. A ne ledajaká.

Lněný olej by se měl užívat ráno na lačno, přibližně 20-30 minut před prvním jídlem. Olej můžete pít i před spaním, nebo půlhodinu po posledním jídle. Optimální denní dávka by neměla přesáhnout jednu polévkovou lžíci. Kromě jídla jej můžete používat i na vlasy, kůži či pleť. Jakmile zjistíte, jak úžasně ovlivňuje tělo zvenčí i zevnitř, budete ho kupovat pravidelně.

Balík pro zdraví

Lněný olej je fantastický na hubnutí. Obsahuje kyselinu olejovou omega-9, kyselinu linolovou omega-9 a alfa-linolenovou kyselinu omega-3. První dvě kyseliny výrazně snižují chuť k jídlu. Proto každý, kdo trpí kily navíc a touží zhubnout, měl by sáhnout po tomto produktu. Přidat si ho můžete i do salátů, či jogurtových zálivek.

Lněný olej pozitivně ovlivňuje i kardiovaskulární systém, normalizuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a způsobuje, že cévy v těle jsou pružnější. Vědci dokázali, že dokáže dokonce zabránit opakování infarktu.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Ženy trpící hormonální nerovnováhou by měly rovněž sáhnout po tekutém přípravku. Rovněž ty, které trápí menopauza, či trpí silnou a bolestivou menstruací.

Zmírňuje také povrchové záněty, zejména na kůži. Lidé trpící nepříjemnou chorobou lupus ho používají pravidelně. Olej normalizuje funkci mazových žláz. Maska s olejem je vynikající proti stárnutí a má výživné a také antibakteriální vlastnosti. Účinek lněného oleje je mnohem lepší, když ho konzumujete přímo, nikoliv z pilulek.

Abyste pozitivní účinky na sobě zaznamenali, je nutné užívat olej s železnou pravidelností alespoň dva měsíce. Nezapomeňte se s těmito informacemi podělit i se svými přáteli!