Každé ráno stačí sníst 7 semínek a vyhnete se nemocím a nadváze.

Mnoho z nás miluje dýňová semínka již od dětství. Vždy šlo o jednoduchou svačinku. Navíc vždy stačí sníst jen malou hrst těchto semínek a budete příjemně plní. Hlad bude hned pryč, protože jsou i přes svou velikost velmi syté. Jejich nutriční hodnoty jsou také velmi bohaté, a právě díky nim se vyplatí začlenit dýňová semínka do svého pravidelného jídelníčku. Jaké benefity vám přinesou?

https://sosnovini.com/

K čemu jsou dobrá dýňová semínka?

Dýňová semínka jsou mezi odborníky považována za nejcennější zdroj omega-3 polynenasycených mastných kyselin a vitamínu E, které jsou klíčové pro zdraví orgánů, pokožky, nehtů i vlasů. To ale rozhodně nejsou všechny výhody, které vám tato jedinečná semínka přináší. Obsahují fytoestrogeny, které se podobají ženským hormonům.

https://sosnovini.com/

Díky pravidelné konzumaci pouhých 7 semínek denně se můžete těšit na snížení rizika rakoviny prsu, mladistvou pokožku, pevné vlasy a dobré zdraví. To se týká hlavně žen. Stejně velké výhody ale mají dýňová semínka pro teenagery, protože pomáhají léčit akné. Zvládají to díky zinku, který je vynikající na kožní problémy. Stačí, když sníte jednu polévkovou lžíci denně.

https://sosnovini.com/

Zdravotní přínosy dýňových semínek

Dýňová semínka jsou úžasným prostředkem proti nevolnosti, a to včetně nevolnosti v těhotenství. Semínka obsahují také aminokyseliny cucurbitin, která můžete využít jako prevenci proti parazitům v organismu. Pro pevné zdraví potřebujete asi 70 gramů dýňových semínek denně. Tím doplníte zdravé množství fosforu, které je důležité pro kosti a funkčnost mozku.

https://sosnovini.com/

Pro muže je konzumace dýňových semínek také velmi prospěšná. Mají pozitivní vliv na práci prostaty. Velká porce zinku vám navíc pomůže při neplodnosti nebo prostatitidě. Podle některých odborníků působí i jako afrodiziakum a zlepšují sexuální touhu. Dýňová semínka podporují tvorbu serotoninu, hormonu štěstí. Takže jestli chcete být šťastnější, dejte si denně dýňová semínka.

Zdroj: sosnovini.com