David Hampl
25 března, 2019

Bylo tomu den co den. Mechanik trávil čas ve své dílně, ze které však vídal, co se děje venku na ulici. Postupem času si všímal, že po ní chodí stále stejná žena. Pokud na ní bylo něco velmi zajímavé, tak rozhodně fakt, že daná žena působila velmi zklamaně a smutně. Mechanik jí nejprve nevěnoval žádnou pozornost. Až později si řekl, že s danou ženou není něco až tak úplně v pořádku. A tak začal váhat, zda by za ní neměl jít a zda by se jí neměl zeptat, zda je s ní něco v pořádku či v nepořádku a zda něco nepotřebuje. A jak to dopadlo?

Jednoho dne se odhodlal a šel za ní

Byl to den stejný, jako byly všechny před tím. Díval se ven ze své dílny a opět viděl stejnou smutnou ženu. Nedalo si nevšimnout, že tato žena plakala. A tak se rozhodl jít za ní a zeptat se, co jí je a co jí trápí. Důvodem, proč s tím tak otálel bylo hlavně to, že se styděl. Zároveň také nevypadá jako příliš empatický člověk, který by řešil problémy jiných a tak nevěděl, zda to bude mít cenu. Nakonec se ale odhodlal a za danou ženou vyrazil.

Co od ženy zjistil, to ho velmi překvapilo

Vyrazil za danou ženou a dal se s ní do řeči. Jelikož ji vídal každý den, chtěl si s ní pochopitelně promluvit. Bylo na ní vidět, že na tom není úplně dokonale, pokud jde o její psychický stav. Přesto se ale dokázala rozpovídat o všem, co je s jejím životem spojeno. Chodila kolem dílny každý den proto, že musí docházet do 1,5 kilometru vzdálené školy, kde pracuje na vrátnici. Chodí tam proto, aby měla peníze, které následně dává svým dvěma vnoučatům, jelikož jsou spolu s její snachou ve finančních problémech, které potřebují minimalizovat.

Rozpovídala se také o svých dětech a jejich vojenské službě

Žena pokračovala. A to o svém synovi, který byl vojákem. Byl na misi a po návratu měl problém vrátit se do běžného života. Trpěl totiž posttraumatickou stresovou poruchou, a pomoc byla nedostatečná. Vše vyvrcholilo tím, že spáchal sebevraždu. Jeho manželka, ženina snacha, tak zůstala sama s dvojicí dětí. A jelikož má málo peněz, tak se musí snažit právě ona, aby děti a celý rodina mohly normálně fungovat.

Automechanik zareagoval naprosto nečekaně

Rozhodně nečekal, co všechno musí tato žena dělat a proč to vlastně dělá. Daný příběh mechanika šokoval a snažil se ženu utěšit a motivovat ji v tom, že bude rozhodně lépe. Ta se však cítila osaměle, velmi unaveně a říkala, že je v bezvýchodné situaci. Mechanik ale nezůstal jenom u slov. Aby dokázal, že bude opravdu lépe, tak ženě nabídl zajímavý dárek. A ten souvisí s jeho povoláním. Ženě totiž daroval auto, díky kterému bude moci do práce a z práce jezdit. Nebude v životě tolik unavená a také bude moci být mnohem déle času doma, což povede k tomu, že může pomáhat v domácnosti a hrát si s vnoučaty.

Těžký život měl i mechanik. I on se rozpovídal

Nakonec se otevřel také samotný mechanik. A to v tom smyslu, že sám řekl, že i on neměl úplně jednoduchý život. Ostatně to doložit informacemi o tom, že v mládí nebyl příliš hodný a spáchal několik zločinů a tak se dostal do vězení. Když ho pustili, tak byl dokonce bezdomovcem, jelikož neměl kam jít. Nevzdal se a snažil se opět zapojit do normálního života. A to se mu povedlo. To je také onen důvod, proč pomohl této ženě. Chce nejenom ukázat, že to jde, ale také můžeme mluvit o tom, že chce takzvaně splatit dluh společnosti a chce pomáhat těm, kteří jsou aktuálně v ne příliš ideální situaci.

Sdílejte článek