David Hampl
6 prosince, 2018

Každý ho zná a každý jistě ví, na co ho používat. Nutno říci, že je mnoho lidí, kteří proti této potravině doslova zbrojí a uvádějí, že je špatná a nezdravá. Vlivem toho ji mnoho lidí eliminovalo ze svého jídelníčku. A to se ukázalo jako věc, která je velkou chybou. I proto se k této potravině lidé začínají pomalu ale jistě houfně vracet, což je spojeno také s tím, že se to podepisuje na jejich zdraví.

Proč se lidé tomuto výrobku vyhýbají?

Podívejme se společně na to, jaké jsou důvody mnohých lidí k tomu, že se právě této potravině aktivně vyhýbají. Mezi první důvody patří to, že lidé argumentují tím, že tato potravina obsahuje cholesterol. Nejde ale o jedinou výtku. Objevují se i negativa spojená s tučností, kalorickou hodnotou a tedy tím, že lidé mohou při pravidelné konzumaci tloustnout. To je sice pravda, ale jasně se říká, že všeho s míru. I proto tento produkt doporučujeme.

Seznamte se. Představujeme vám máslo

Ať už jste čekali cokoliv, tak produkt který vám představujeme je máslo. Dá se použít na studenou kuchyni, stejně jako se dá použít také na kuchyni teplou. Kladem másla je také to, že má v podstatě čistě přírodní složení. Jeho základní surovinou je mléko, které se při správném technologickém postupu promění na máslo. Oproti margarínu a jiným produktům je tedy výhoda znatelná a je spojena hlavně s tím, že v másle není žádná chemie. Už to jasně ukazuje, že lidskému tělu neškodí tak, jako jiné náhražky.

Jak zajistit, aby máslo bylo kvalitní?

I když hledáte v obchodech máslo, může se stát, že natrefíte na něco špatného. Proto je na místě vědět, jak vybrat takové máslo, které bude kvalitní a které bude také dobré. Základem je podívat se na složení. Máslo je totiž živočišným, nikoliv rostlinným produktem. To je fakt první. Dále nezapomínejte také na to, že máslo by mělo mít dostatečný obsah tuku. Zde platí jednoduché pravidlo. Čím je ho více, tím také lépe.

Dále nezapomeňte také na správné skladování. Ideálně v sáčku, aby nepřišlo do kontaktu se vzduchem. Dále nezapomínejte také na teplotu. Samozřejmostí by mělo být uložení v lednici, a to do 4 stupňů Celsia. To je jedna z hraničních hodnot, kterou je ideální při uchování másla dodržet.

Jaké jsou výhody másla?

Jak zajistit, aby máslo bylo kvalitní, to již víte. Nyní se s námi pojďte podívat také na to, proč ho konzumovat a jaké jsou tedy jeho hlavní výhody, které má a které dokáže lidskému organismu přinést. Mezi první pozitivum patří to, že obsahuje vitamín A. Ten je pro tělo důležitý hlavně v souvislosti s činností nadledvin, stejně jako na něho nesmíme zapomínat ani v případě, kdy je na místě podpořit činnost štítné žlázy.

Dalším kladem, který s máslem jasně souvisí, je rozhodně i vysoký obsah jódu. Ten je pro lidské tělo také důležitý. A jelikož jako Češi nejíme moc ryb, mnoho z nás trpí jasným nedostatkem. A právě díky máslu je možné zajistit to, že daným nedostatkem trpět nebudeme.

Máslo však také pomáhá k tomu, aby lidské tělo dokázalo velmi dobře vstřebávat různé vitamíny a také řadu dalších důležitých látek. Tady můžeme být konkrétní a tak uvedeme, že kdo jí máslo pravidelně, ten si může být jistý, že jeho tělo si lépe poradí s využitím vitamínu, jako je třeba E, D, stejně jako K.

Jaké pozitivní účinky na lidské tělo má?

Podívejme se i na jeho pozitivní účinky, které jsou velmi důležité. Jelikož kvalitní máslo obsahuje i mnoho antioxidantů, je na místě říci také to, že je zajištěno jak to, že lidské tělo může být bez nežádoucích látek, tak dokonce může být zajištěno i to, že lidské tělo dokáže velmi dobře preventivně působit proti případnému vzniku rakoviny.

Dále má máslo pozitivní účinek v tom, že dokáže velmi pozitivně ovlivňovat celkovou činnost cév a srdce. V praxi mluvíme především o pozitivech toho rázu, že dokáže hlavně snižovat riziko infarktu. A to jak u lidí v rizikových skupinách, tak pochopitelně také u každého jiného jedince.

Dále nelze zapomínat i na to, že máslo má pozitivní vliv na trávicí systém. A to nejenom v tom směru, že zajistí, že bude v lidských střevech vše fungovat tak, jak by mělo. Opomíjet nelze také to, že je kladem i boj proti problémům, kterými je jak zácpa, tak i průjmy. Ty jsou v obou případech spojeny se špatnou mikroflórou, kdy máslo dokáže zajistit, aby bylo vše v naprostém pořádku.

Sdílejte článek