Maminky jsou ochránkyně, ale někdy musí vládnout také spravedlivou rukou. Tím spíše v případě nějaké neplechy. Ale jak potrestat viníka, když není zcela zřejmý nebo se nechce přiznat? V tu chvíli se musí matka proměnit v Sherlocka Holmese a zjistit pomocí indicií, co se stalo a kdo je za škodu zodpovědný. Přesně jako v případě obrázku, na kterém jsou tři děti a jedna rozbitá cenná váza, kterou dotyčná dostala darem k narozeninám. Kdo ji podle vás rozbil?

Když jsou tři teenageři nevinnost sama

Natia je velkou milovnicí starožitností, především porcelánu a keramiky, i proto dostala na své narozeniny překrásnou porcelánovou vázu do své sbírky. Natia byla darem ohromena, protože tak krásnou vázu ve své sbírce ještě neměla. Z toho důvodu zakázala synovi Alexanderovi, aby se k váze nebo její sbírce vůbec přibližoval. Alex je poslušný a věřící chlapec a Natia nemá žádný důvod mu nedůvěřovat. Tedy do chvíle, než si Alex pozve své dva nejlepší kamarády – Iliu a Davida, což z nich činí nebezpečné trio, které se sice tváří nevině, ale kdo tedy způsobil onu nehodu s vázou a míčem?

S pravdou ven!

Jednoho dne si pozval Alex své dva nejbližší kamarády domů, aby si mohly pohrát. Natia tomu nevěnovala pozornost, vydala se do města na nákupy. Při svém návratu však nemohla vzteky ani popadnout dech. Otevřela totiž dveře pokoje a uviděla střepy ze své nejdrahocennější vázy na zemi a fotbalový míč vedle. „Kdo rozbil mou vázu, přiznejte se okamžitě, kdo je pachatelem!“ křičela Natia. Na obrázku jsou Ilia vlevo, uprostřed je David a zcela vpravo Alexander.

Kdo je viník?

Kdo podle vás neuposlechl a kopal si s míčem v místnosti se starožitnostmi? Při prvotním pohledu by mohl být viníkem Ilia, má dres a tváří se lehce zkroušeně, ale nemá vhodné boty na kopání. Možná tedy prostřední David? Ten však má na nohou sandály! Kdo zbývá? Alexander! Ten jediný má kopačky a kopl svůj oblíbený míč, kam neměl! Koho jste tipovali vy a proč?

Sdílejte článek