David Hampl
14 června, 2019

Všichni se snažíme být šťastnými a dokonalými lidmi v životě, každý den děláme všechno možné. Každý z nás vynakládá obrovské úsilí na dosažení výsledků a zlepšení. Není žádným tajemstvím, že abychom byli co nejproduktivnější a naplno si užívali života, musíme nejprve mít dobré zdraví. Existuje mnoho způsobů, jak udržet kondici a být v dobrém stavu, ale vyžaduje to značné úsilí a je to poměrně časově náročné. Existují ale také prostředky pro udržení dobrého zdraví, pomocí kterých můžete dosáhnout rychlého pozitivního účinku. Jedná se zejména o nejrůznější antioxidanty, které beze sporu pomáhají.

Zázrak jménem kurkuma

Podívejte se na jedinečný produkt, jako je kurkuma. Výhody kurkumy pro tělo nejsou jen vědecky podložené, ale také prokázané zkušenostmi mnoha generací. Dlouhodobě se používá jako přírodní prostředek ke zlepšení pohody a celkového zdraví. S pomocí kurkumy se připravují různé užitečné nápoje, terapeutické masti a masky pro péči o pleť. Kurkuma má jedinečné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti a je také silným antioxidantem. Kromě všeho jiného také nemá žádné vedlejší účinky. Vyrobte si chutný koktejl, který vám bude nejen chutnat, ale také prospěje vašemu tělu. Připravte si:

  • 400 ml mléka
  • 1/2 lžičky kurkumy
  • 1/3 lžičky mleté skořice
  • 1/4 lžičky zázvoru

A tomu všemu je ještě zapotřebí med. Pak postupujte tak, že si smíchejte všechny ingredience v malé pánvi a zahřívejte na sporáku jen tak dlouho, aby se směs nevařila. Tento pikantní nápoj je plný vitamínů i antioxidantů a je vhodný zejména v případě, kdy jste nachlazení.

S kurkumy lze vyrobit i čaj

Nebojte se s kurkumou experimentovat a připravte si čaj, který vás postaví na nohy. Na přípravu budete potřebovat 400 ml vody, 1/4 lžičky kurkumy, 1/4 lžičky zázvoru, 1/8 lžičky kardamomu a 1/4 lžičky mleté skořice. Jak vidíte sami, složení tohoto čaje je naprostá vitamínová bomba. Postup je jednoduchý. Všechny ingredience přelijte vroucí vodou, před použitím mírně promíchejte a ochlaďte. Případně můžete přidat trochu cukru nebo medu pro příjemnější chuť. Teplý čaj s kurkumy a kardamomem zlepší trávení, zmírní nevolnost, zmírní křeče a nadýmání a zázvor posílí imunitní systém.

Citronová šťáva na letní dny

Je patrné, že v horkých letních dnech se nikomu z nás nebude chtít pít teplý čaj nebo mléčný koktejl. Proto je zde pro vás připraven recept, který vás v letních dnech nejen osvěží, ale také vám dodá nepřeberné množství vitamínů. Citronová voda se skládá z těchto surovin:

  • 200 ml teplé vody
  • 1/4 lžičky kurkumy
  • 1/4 lžičky medu
  • 1/2 čerstvého citronu

Příprava je následující. Šťávu z poloviny citronu vmáčkněte do sklenice, přidejte vodu, med a kurkumu, pak složky důkladně promíchejte. Tento nápoj se doporučuje v letních dnech, kdy si do něj můžete přidat i led. Nejlepší je každodenní konzumace a uvidíte, že vám bude skvěle.  Kromě jiného, nápoje s přidáním kardamomu poskytují dlouhotrvající pocit sytosti, takže je mohou užívat i ti, kteří se chtějí zbavit kil. Kromě vnitřního použití může být kurkuma použita externě. Bolí vás dásně? Pak pro vás máme jednoduché řešení. Stačí, když smícháte lžíci kurkumy a sklenici vody. Tato kapalina pomáhá zmírnit záněty dásní během několika hodin a také smícháním jedné čajové lžičky kurkumy, mléka a medu můžete získat neuvěřitelnou omlazující obličejovou masku. Tato maska ​​nejen vyhlazuje vrásky a zlepšuje pleť, ale také snižuje záněty.

Co je to vlastně kurkuma

Kurkuma je zázračné koření a jde o produkt indického šafránu. Prášek je sušený a namletý oddenek rostliny, která se využívá zejména v Indii nebo Thajsku. Nicméně produktů, které se vyrábějí z kurkumy, je podstatně více, pro případ lze uvést kloubní preparáty s kurkuminem. Mletý oddenek se také používá jako barvivo. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že je to látka, která má vysoce protizánětlivé a antioxidační účinky. Proto je její používání tolik prospěšné. V receptu je také zmíněn zázvor. Jde o koření, které je velmi aromatické a ne každý čaj ze zázvoru snese. Nicméně zvyknout si na jeho vůni je dobré především z toho důvodu, že jeho účinky na organismus jsou opravdu blahodárné. Ne nadarmo si z něj lidé, v době nachlazení, vaří čaj. Je to v podstatě kořen rostliny jménem zázvor lékařský a už z jeho názvu vyplývá, že se již dlouhá léta používá na léčbu nejrůznějších onemocnění. S e zázvorem se setkáte především v indické a čínské kuchyni. Známou pochoutkou v naší zemi může být například zázvorové pivo nebo zázvorová limonáda. Vylepšete si své zdraví tím, že toto zázračné koření vyzkoušíte. Uvidíte, že vám bude lépe jak po těle, tak i na duši.

Sdílejte článek