Když budete pít nápoje z těchto 2 ingrediencí, už nikdy vás neohrozí žádná nemoc. Pro lidské zdraví jsou skutečným zázrakem. O jaké potraviny se jedná a jak je správně zpracovat? Podívejte se! -
Menu

Když budete pít nápoje z těchto 2 ingrediencí, už nikdy vás neohrozí žádná nemoc. Pro lidské zdraví jsou skutečným zázrakem. O jaké potraviny se jedná a jak je správně zpracovat? Podívejte se!

Všichni se snažíme být šťastnými a dokonalými lidmi v životě, každý den děláme všechno možné. Každý z nás vynakládá obrovské úsilí na dosažení výsledků a zlepšení. Není žádným tajemstvím, že abychom byli co nejproduktivnější a naplno si užívali života, musíme nejprve mít dobré zdraví. Existuje mnoho způsobů, jak udržet kondici a být v dobrém stavu, ale vyžaduje to značné úsilí a je to poměrně časově náročné. Existují ale také prostředky pro udržení dobrého zdraví, pomocí kterých můžete dosáhnout rychlého pozitivního účinku. Jedná se zejména o nejrůznější antioxidanty, které beze sporu pomáhají.

Zázrak jménem kurkuma

Podívejte se na jedinečný produkt, jako je kurkuma. Výhody kurkumy pro tělo nejsou jen vědecky podložené, ale také prokázané zkušenostmi mnoha generací. Dlouhodobě se používá jako přírodní prostředek ke zlepšení pohody a celkového zdraví. S pomocí kurkumy se připravují různé užitečné nápoje, terapeutické masti a masky pro péči o pleť. Kurkuma má jedinečné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti a je také silným antioxidantem. Kromě všeho jiného také nemá žádné vedlejší účinky. Vyrobte si chutný koktejl, který vám bude nejen chutnat, ale také prospěje vašemu tělu. Připravte si:

  • 400 ml mléka
  • 1/2 lžičky kurkumy
  • 1/3 lžičky mleté skořice
  • 1/4 lžičky zázvoru

A tomu všemu je ještě zapotřebí med. Pak postupujte tak, že si smíchejte všechny ingredience v malé pánvi a zahřívejte na sporáku jen tak dlouho, aby se směs nevařila. Tento pikantní nápoj je plný vitamínů i antioxidantů a je vhodný zejména v případě, kdy jste nachlazení.

S kurkumy lze vyrobit i čaj

Nebojte se s kurkumou experimentovat a připravte si čaj, který vás postaví na nohy. Na přípravu budete potřebovat 400 ml vody, 1/4 lžičky kurkumy, 1/4 lžičky zázvoru, 1/8 lžičky kardamomu a 1/4 lžičky mleté skořice. Jak vidíte sami, složení tohoto čaje je naprostá vitamínová bomba. Postup je jednoduchý. Všechny ingredience přelijte vroucí vodou, před použitím mírně promíchejte a ochlaďte. Případně můžete přidat trochu cukru nebo medu pro příjemnější chuť. Teplý čaj s kurkumy a kardamomem zlepší trávení, zmírní nevolnost, zmírní křeče a nadýmání a zázvor posílí imunitní systém.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
KRÁSA A MÓDA

Neuvěřitelný jednoduchý postup, díky kterému zvládnete domácí péči o své…

Namočila jsem nohy do ústní vody po dobu 30 minut: Až vám prozradím proč, zkusíte to také! - příjemné jako miminko…
KRÁSA A MÓDA

Tajným nepřítelem celulitidy je tato domácí olejová směs, která funguje…

Máte nadváhu, či pouze partie na těle, které neradi ukazujete a za které se stydíte? Pokud je vaším velkým nepřítelem…
DŮM A ZAHRADA

Rostliny, zelenina i ovoce mého dědečka nejsou nikdy nemocné a…

Každému zahradníkovi či milovníkovi květin se zcela jistě už někdy stalo, že jeho rostlinky navštívili nezvaní hosté, kterými jsou mšice.…
TIPY A TRIKY

Pijte tento nápoj po dobu 4 dnů a odstraníte veškerý…

Snažíte se den co den shodit nějaké to kilo? Vyzkoušeli jste už mnoho cviků, potravin a rad? Každý toužíme po…
ZE ŽIVOTA

Rodiče našli v posteli svého novorozeného syna podivné brouky a…

Šťastní rodiče Rachel a Adam Scottovi vychovávali svého novorozeného syna v anglickém Manchesteru. Během běžného úklidu domácnosti však Rachel objevila…
ZDRAVÍ

Odborníci radí dvě koření, která vás zbaví tuku a parazitů:…

V dnešním článku vám poradíme, jak se rychle a snadno zbavit přebytečného tuku, který je uložen ve vašem těle. A…