Když dala banánovou slupku k orchideji, měl jsem jí za blázna. Druhý den jsem pochopil, proč to udělala. Takhle nádherné květy jsem nikdy neviděl

Orchideje dnes najdeme skoro v každé domácnosti. Tato exotická rostlina lidi láká především svými nádhernými barevnými květy. Problém ale často spočívá v tom, že rostlina, která byla při nákupu obsypána krásnými květy, nám během několika týdnů doma opadá a znovu kvést se jí už většinou nechce. Navíc existují i případy, kdy celá rostlina pomalu ale jistě chřadne. Dnes vám proto přinášíme jednoduchou radu, co dělat, aby orchideje byly vždy krásnou dekorací vaší domácnosti. Stačí použít banánovou slupku.

Proč banánová slupka?

Ukázalo se, že orchidejím ke květu velmi pomůže stimulace za pomoci banánové slupky. Slupka je totiž bohatá na nejrůznější minerální látky, jako je fosfor, draslík, dusík a hořčík, které orchideje potřebují. Banánovou slupku můžeme využít několika různými způsoby. Vyzkoušejte a uvidíte, že vaše orchideje vám budou všichni brzy závidět.

Jak banánovou slupku použít?

Nejjednodušší je nechat banánovou slupku usušit, nejlépe venku na sluníčku, a poté ji najemno nakrájet na malé kousky. Jednu čajovou lžičku takto nakrájené banánové slupky poté přelijte dvě stě mililitry vroucí vody a po vychladnutí touto tekutinou orchideje zalijte. Pokud nechcete či nemůžete slupku banánů sušit, lze použít jiný způsob. Do dvou litrové sklenice vložte slupky ze dvou banánů a zalijte je dvěma litry vody. Po dvou dnech roztok zřeďte novou vodou v poměru jedna ku jedné a použijte na zalévání. Oba způsoby zalévání za pomocí roztoků z banánové slupky se doporučují aplikovat asi jednou měsíčně, během kvetení poté častěji. Důležité je také mít na paměti, že nově koupené rostliny z květinářství začněte takto zalévat až po třech měsících, neboť jejich půda je na živiny bohatá. Banánovou slupku můžete také použít ihned po konzumaci banánu k potírání listů orchidejí, které si z ní absorbují užitečné látky.

Čtěte také: Tvarohové bleskurychlé nebe s mandarinkami: Famózně chutný a šťavnatý dezert připravený za 13 minut – kdo ochutná, chce recept