Když hasič vykopal 9letou holčičku, byla už mrtvá. Ale to, co našli pod jejím tělem, šokovalo všechny, kteří to viděli včetně její rodiny

Před třemi lety se v Itálii stalo něco, co nikdo nečekal. Proběhlo zde strašlivé zemětřesení, které zasáhlo osudy lidí po celém světě a úplně zničilo město Pescara del Toronto. Informace o pohřešovaných osobách a obětech byly děsivé a bohužel stále rostly. Nikdo ovšem nečekal, že hasiči objeví něco, co všechny naprosto dostane.

Hasiči přišli pozdě

Po zemětřesení následovaly záchrany lidí a raněných, úklidy trosek, hašení požárů atd. Každý měl spoustu práce. Když hasiči našli před zničeným domem devítiletou dívku jménem Giulila Renaldo, vtrhly jim do očí slzy. Dívka byla bohužel mrtvá a nikdo ji už nemohl pomoci. Práce hasiče je náročná, protože se velmi často setkávají s obětmi katastrof, nicméně když je obětí dítě a k tomu ještě holčička, jde o opravdu velmi smutnou událost.

Objevili další tělo

Jakmile se hasiči rozhodli, že tělo mrtvé dívky zvednou, aby ho mohli odvést, stalo se něco neskutečného. Něco, co nikdo z nich nečekal. Pod tělem malé Giulie leželo další tělo. Byla to menší holčička, která od pohledu vypadala jako její sestra. Ano, 9letá Giulia při zemětřesení zakryla svým tělem svou malou 4letou sestřičku, aby ji zachránila život.

Čtěte také: Infarktu a mrtvici spolehlivě zabráníte tímto babským nápojem. Postačí na něj dvě ingredience, hotový je během chvilky

Dopis na rozloučenou

Jedna ze záchranářů byla objevem tak šokována, že se rozhodla napsat malé Giulii dopis na rozloučenou. Stálo v něm zhruba toto: „Ahoj drahá holčičko. Když jsem zachraňovala životy ostatních lidí, ty už jsi ležela pod troskami zhrouceného domu. Nedokážu vyjádřit, kolik cítím bolesti a je mi moc líto, že jsme přišli pozdě. I přes to, že vaše srdce už nebijí, chtěla bych, abys věděla, že jsme vyvinuli veškeré úsilí, abychom vás ochránili. Jsi obrovský anděl, který na mě bude seshora stále koukat. Brzy se uvidíme Giulio. Sice jsme se neznali, ale pamatuj, že tě miluji a obdivuji. Andrea“.

Dojemný dopis se šířil novinami a internetem a dotkl se srdcí lidí z celého světa. Hasiči tak zajistili, že příběh odvážné Giulie nebude nikdy zapomenut.