Když hubnout, tak jenom efektivně. Zkuste postup označovaný jako citronová dieta. Pomůže vám shodit až 1 kilogram denně. Co a kdy konzumovat? Citrony hrají prim

O citronech se nejčastěji mluví jako o ovoci, které je velmi důležité ve chvíli, kdy máte zájem zlepšit svou obranyschopnost, stejně jako se o něm mluví ve chvíli, kdy je třeba efektivně léčit různé problémy spojené třeba s nachlazením. To proto, že citrony obsahují vysoký podíl vitaminu C a právě to je ten důvod, proč je tolik lidí zná. Zdraví ale nemusí být jediný důvod, proč je pravidelně konzumovat.

Citronová dieta jako cesta k úbytku až 1 kilogramu ročně

Důvodem, proč jíst citrony je také to, že díky nim budete moci efektivně zhubnout. I proto vznikla citronová dieta, která se řadí mezi ty, které mohou přinést úbytek váhy ve výši až 1 kilogram. Také se jedná o dietu, pro kterou se používá název dieta od Beyoncé, jelikož to byla právě tato zpěvačka, která ji držela a která díky ní zhubla. Opomenout nelze ani její zařazení mezi diety spíše krátkodobé, jelikož dlouhodobě je stav spojený s předpisem jídel neudržitelný.

Jak to, že citronová dieta dokáže tak dobře eliminovat váhu?

Důvodů je hned několik a všechny jsou spojeny s pozitivními účinky, které má právě citron jako takový. Prvním faktem je ten, že díky antioxidantům dokáže lidské tělo velmi dobře vyčistit, což následně vede k tomu, že funguje lépe. To znamená, že i lépe spaluje uložené tukové zásoby.

Čtěte také: Chutnají, a zároveň vaše tělo pročistí. Které potraviny byste měli jíst každý den

Dále je tu důvod číslo dvě. Díky šťávě z citronu a látkám, které jsou přímo v ní je možné docílit i toho, že dojde k nastartování metabolismu. Pokud metabolismus běží rychle, tedy jak má, opět dochází k tomu, že jsou tuky spalovány rychleji. A to jak při sportu, tak i při klidovém režimu, třeba při odpočinku.

Třetím důvodem je to, že citronová dieta omezuje i přísun energie ze stravy. A jelikož tělo energii potřebuje, tak ji bere ze zásob, které má uložené. Logicky ji tedy bere z tuku, který je v jeho těle. A to vede k tomu, že se dané zásoby snižují, což je zcela logicky žádoucí stav u každé konkrétní diety.

Co budete potřebovat?

Začínáme tím, že se podíváme na to, co konkrétně budeme potřebovat a bez čeho se aktuálně nejde obejít. Jde o soupis základních surovin, které citronová dieta vyžaduje. Tyto suroviny jsou následně základem nápoje, který je třeba pravidelně pít. I k tomu se dostaneme a aktuálně začínáme tím, co je na danou dietu potřeba:

  • Šťáva z 1 citronu
  • 1 sklenice vody
  • 1 lžička medu
  • 2 lístky máty

Jak je vidět, suroviny nejsou nijak složité. To znamená, že ani jejich příprava nebude komplikovaná. Vlastně si stačí připravit domácí limonádu ze všech surovin. Toto množství je určeno na jednu dávku. A jelikož limonáda v lednici vydrží i několik dní, není problém počty surovin znásobit a připravit si ji do zásoby.

Kdy a jak pít?

Aby vše fungovalo jak má, měla by být citronová dieta užívána podle jasného předpisu. Tím je myšleno to, že první sklenka se vypije ráno po probuzení, na lačno. Druhá by měla přijít pře obědem, a to zhruba hodinu před konzumací hlavního jídla. Třetí sklenku vypijte před večeří, opět ideálně hodinu před jídlem. Potom je tu ještě sklenice poslední, která se pije večer, zhruba 2 hodiny před tím, než ulehnete ke spánku. Takto postupujte po dobu zhruba 5 – 7 dní. Jde o dietu krátkodobou a tak nedoporučujeme tento termín překračovat.

Co během diety jíst?

Jak bylo zmíněno, citronová dieta je založena také na snížení příjmu kalorií. A to se následně podepisuje na tom, kolik toho během dietního režimu sníst. Jídelníček tak musí být upraven, aby se tato podmínka splnila. Pokud jde o snídani, je doporučován ovocný salát. Dopolední svačinou jsou různé druhy ořechů, nebo semen. Oběd by měl být zeleninový s doplňkem bílkovin v podobě vajec. Odpolední svačina opět ořechy, nebo semena. A večeře zase zelenina, s doplňkem bílkovin. Tentokrát v podobě kuřecího masa, nebo ryby. Takto opakujte po dobu 5 – 7 dní, přičemž samozřejmě je možnost jídla obměňovat s ohledem na druhy ovoce, nebo zeleniny.