Když muž uviděl tento netradiční úkaz na obloze, musel ho vyfotit aby poskytl důkaz toho, že Bůh skutečně existuje. Jak jinak by vznikla jeho podobizna? Věřící mají jasno o dalším důkazu boží existence. A co vy? -
Menu

Když muž uviděl tento netradiční úkaz na obloze, musel ho vyfotit aby poskytl důkaz toho, že Bůh skutečně existuje. Jak jinak by vznikla jeho podobizna? Věřící mají jasno o dalším důkazu boží existence. A co vy?

Občas se kolem nás dějí věci, které jsou jakoby mezi nebem a zemí. Je těžké je vysvětlit pomocí vědy, ale mnohým z nás se zase příčí uvěřit, že by za tím mohly být nějaké „čáry“. Přesto se hlavně v přírodě tu a tam objeví něco, nad čím zůstává rozum stát. Vysvětlení mohou být různá – neobvyklý jev v přírodě, vzácná kombinace fyzikálních jevů, nebo snad působení božské autority?

Nedávno se podobný výjev objevil nad hladinou moře v Itálii a řadu lidí rozhodně nenechal klidným. Alfredovi Lo Bruttovi se jej dokonce podařilo zachytit na fotoaparát, a díky němu jej tak mohli vidět lidé na celém světě. Jeho fotografie obletěla celý svět a rozdělila lidi na dva tábory. Jedná se o meteorologický jev, nebo dílo Boha?

Nečekaná podívaná

Alfredo jen tak jednoho večera pozoroval moře a mraky, které putují po obloze. Nikdy by si nepomyslel, že za malou chvíli uvidí něco, nad čím zůstane rozum stát. Mraky se jako by rozestoupily a skrze ně začala pronikat silná záře zapadajícího slunce. To by nemuselo být nic až tak zvláštního, kdyby nebylo podivného tvaru výjevu. Sluneční záře připomínala mužskou postavu s rozepjatými dlaněmi. Tento výjev trval několik minut a Alfredo byl natolik pohotový, že jej stihl zachytit.

Zajímavé je, že podobné výjevy jsou popsány v Bibli. I v biblických příbězích se častokrát rozestoupilo nebe a skrze tento úkaz Bůh komunikoval se svým lidem. Mnoho lidí tedy automaticky napadlo, že se jedná o nadpřirozený úkaz a věřící v něm viděli rukopis svého Boha. Alfredovi bylo jasné, že se u svůj „úlovek“ musí podělit s celým světem. Nezáleží, zda se jednalo o božský úkaz, nebo o neobvyklou souhru meteorologických jevů. Přesto to bezpochyby bylo něco, co by měl svět vidět.

Kde je pravda?

Jeho snímky se po internetu rozšířily velmi rychle, ale odpověď na otázku, co to bylo, zůstává stále nevyřešená. Je to skutečně božský záměr? Jak jinak si vysvětlit, že v zatažené obloze se najednou objeví prostor, kudy může sluneční světlo prosvítit v tak neobvyklém tvaru?

Proti těmto názorům samozřejmě stojí mnoho těch, kteří v žádné nadpřirozené věci nevěří a jsou jednoznačně přesvědčení, že se jednalo o meteorologický jev. Mraky přece netvoří jednolitý celek. Tvoří se shluky, které se mohou v jednom místě oddálit a potom vytvořit tento zcela unikátní, ale logicky vysvětlitelný jev.

Příznivcům božského výtvoru nicméně trochu nahrává fakt, že silueta velice nápadně připomínala siluetu Ježíše tak, jak je běžně vyobrazován. Tedy na kříži s rozepjatýma rukama nebo podobně jako slavná socha Krista v brazilském Rio de Janeiru. Podoba je to skutečně velmi věrná. Ale jaká je realita? To už se asi nedozvíme, jde jen o to, čemu se rozhodneme věřit. Jediná pravda neexistuje, ale naše chápání nám jistě napoví správnou cestu.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Otec a jeho dcera nalepili mince na podlahu. To, co…

Když uvidíte začátky projektu, určitě se pomyslíte „je hezké, že otec tráví čas se svou dcerou, ale mohli si najít…
ZAJÍMAVOSTI

Eva Pilarová všechny šokovala. Rozhodla se upřímně promluvit a řekla…

Eva Pilarová je nejenom známou zpěvačkou, ale byla také hlavní účastnicí pohřbu, který měl zesnulý Karel Gott. Je jasné, že…
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…