David Hampl
11 března, 2019

Jsou učitelé, které jsme ve škole neměli příliš v lásce. A potom tu jsou další, o kterých je možné říci, že jsme si je oblíbili. A to stejné se dá říci o učiteli, který cestoval letadlem stejně jako celá řada jiných pasažérů. Co však bylo na daném letu výjimečné, to byl fakt, že letadlo pilotoval muž, kterého právě tento učitel učil ve škole. K němu se informace o daném pasažérovi dostala a jelikož se jednalo o jeho oblíbeného učitele, tak přemýšlel nad tím, jak mu za všechny roky ve škole zajímavě a originálně poděkovat.

Nejprve skrz hlášení

Nejsou to jenom letušky, kdo může mluvit k jednotlivým pasažérům na konkrétním letu. Jsou to samozřejmě také piloti. A právě tento se rozhodl, že tímto originálním způsobem svého učitele pozdraví. A nejenom to, rozhodl se také, že by měl všem pasažérům říci, jak skvělý učitel to je. A že právě i díky němu mohl udělat kariéru pilota letadla, což je dnes velmi prestižní povolání. Nezůstalo však jenom u slov, jelikož poděkování bylo mnohem větší a zajímavější.

Kytice pro učitele

Jak pokračovalo poděkování dále? Učitel dostal kytici. Rozhodně ne nijak obyčejně, tedy tak, že by mu ji přinesla jedna letuška. Kytici mu přinesl celý letecký personál, a to slavnostně, jako výraz díků za samotného pilota. Ani ten neváhal a přidal se k poděkování, jelikož to byla právě jeho iniciativa. Bylo to velmi zajímavé a rozhodně také dojemné gesto. Stačilo se podívat na ostatní pasažéry, jak tleskají, jak jsou dojatí a u některých se dokonce objevili slzy. Bylo vidět, že tento čin byl zcela unikátní.

Poděkování za všechny školní roky

Dnes už je daný učitel v důchodu. Jak se však sám nechal slyšet, je velmi rád nejenom za to, že si ho žáci pamatují, ale je velmi rád za to, že jsou tací, kteří ho měli rádi a kteří mu neváhají následně poděkovat. Je to pro něho ukázka toho, že svou práci učitele dělal správně. To ostatně potvrzuje i tento pilot. Jak tím, že měl učitele rád a projevil mu díky, tak tím, že dost možná i díky jeho pomoci ve škole mohl jít vstříc kariéře a stát se pilotem.

Podívejte se na video

Zajímá vás, co se na palubě letadla dělo a jak vypadalo poděkování danému učiteli? Můžete vše vidět zprostředkovaně. Žijeme v době mobilních telefonů a tak vzniklo toto video, které jasně ukazuje, jak originální pilot byl. A to mimo jiné i proto, že neváhal a šel svému učiteli poděkovat osobně. Samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních předpisů, kdy letadlo pilotoval autopilot spolu s druhým pilotem, který nadále zůstával v kabině. Co říkáte, bylo to dojemné a adekvátní poděkování? Za nás rozhodně ano.

Sdílejte článek