Když jsem v pračce prala bílé ručníky, ponožky, utěrky a záclony, nikdy nebyly dokonale bílé! Pak jsem si vzpomněla na trik, který používala ještě moje máma!

Každá správná hospodyně by měla mít v domě čisto. To se týká například i ručníků v koupelně. Nikdy jsem nechápala, proč máme doma zejména bílé ručníky, když se tak rychle zašpiní. Mamina ale znala skvělý trik, který prý používala ještě její babička. Pokud chcete mít bílé ručníky, ale například i utěrky, ponožky a záclonky, tento trik musíte znát i Vy.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak vybělit ručníky, bílé ponožky a utěrky?

Co budete potřebovat?

  • vědro s vodou
  • 1 lžíci slunečnicového oleje
  • 2 lžíce suchého bělidla
  • polovinu šálku pracího prostředku

Jak na to?

Do velkého hrnce si dáme vařit vodu. Pokud se Vám nechce dlouho čekat, jednoduše si vodu nechte sevřít v konvici na vícekrát. Horkou vodu přelijeme do kbelíku a přidáme slunečnicový olej, bělidlo a prací prášek.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Směs dobře zamícháme a do kbelíku ponoříme špinavé nebo vybledlé ručníky, případně bílé ponožky či utěrky. Namočené je necháme, dokud voda úplně nevychladne a klidně i déle, přes noc. Pak stačí prádlo pouze vymáchat v čisté vodě.

Tuto metodu už otestovalo mnoho generací před námi a výsledky jsou 100%. Znáte i Vy nějakou účinnou metodu, jak prát bílé prádlo?